REKLAMA
REKLAMA

Wilki zainaugurują trzeci sezon w ekstralidze. Grupa śmierci, nowy trener i zawodnicy, ambitny cel (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Unihokejowa drużyna z Sanoka zainauguruje trzeci sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn. 22 i 23 września nasz zespół zagra na wyjeździe z Szarotką Nowy Targ. W ekipie z grodu Grzegorza zadebiutuje kilku nowych zawodników. Na ławce trenerskiej pierwszy raz drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec. Cel na ten sezon? Powtórzenie znakomitego wyniku z poprzedniej edycji rozgrywek.

Mateusz Pniewski

Wilki to pierwsza w historii miasta drużyna unihokejowa, która reprezentuje Sanok w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Kilka lat wcześniej, na poziomie zaplecza ekstraklasy swoich sił próbował Unihoc Team. Zresztą kilku zawodników tamtej ekipy kontynuuje przygodę z dyscypliną w barwach Wilków. Obie drużyny powstały na bazie funkcjonującej od 11 lat Sanockiej Ligi Unihokeja oraz świetnej pracy wykonywanej przez nauczycieli w sanockich szkołach.

W debiutanckim sezonie Wilki zajęły 7. miejsce na 15 zespołów, które grały o mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie sanoczanie wykonali milowy krok i zameldowali się w czołowej czwórce, występując w kończącym sezon Super Finale Unihokeja, który odbył się w Rzeszowie. Ostatecznie skończyło się na miejscu tuż za podium. W sezonie 2018/2019 drużyna spróbuje powtórzyć ten sukces, choć będzie to zadanie niezwykle trudne. Sanoczanie zagrają w grupie śmierci, w której wystąpi pierwsza (Górale Nowy Targ), trzecia (Szarotka Nowy Targ) i czwarta drużyna ubiegłych rozgrywek. Skład grupy uzupełni doświadczony i zawsze groźny Pionier Tychy. O ile wiadomo było, że grupy będą podzielone regionalnie, o tyle zaproponowana przez trenera jednej z seniorskich drużyn (również przedstawiciel zarządu Polskiego Związku Unihokeja) drabinka play-off budzi wątpliwości.

Nie wdając się w szczegóły – za sprawą takiej, a nie innej drabinki play-off – naszym zdaniem nie uszanowano miejsca zdobytego przez Wilki w poprzednim sezonie. Nie zastosowano rozstawienia. Jedne ścieżki fazy play-off są teoretycznie bardziej „atrakcyjne” niż inne. Szkoda, zasłużyliśmy na lepsze potraktowanie – mówi Tomasz Sokołowski, który trzeci sezon z rzędu został wybrany przez drużynę na kapitana. – Dla nas najważniejsza jest jednak gra i stałe podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego. Skupiamy się tylko na tym, dlatego nie pisaliśmy żadnych protestów. Zasygnalizowaliśmy jedynie temat w PZUnihokeja. Otrzymaliśmy odpowiedź od autora systemu, nie skomentuję jej. Wszystko zweryfikuje boisko. Po sezonie będziemy mogli porozmawiać o tym, czy zgłaszane przez nas wątpliwości były zasadne.

Pierwszy mecz w nowym sezonie TRAVEL.PL Wilki Sanok, bo tak będzie się w tym roku nazywała nasza drużyna zagra z KS Gorący Potok Szarotką Nowy Targ, a więc najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Wilki grały z tym zespołem dwa mecze sparingowe ulegając wyżej notowanym rywalom 8:9 po dogrywce i 4:5. Sparingi były częścią blisko trzymiesięcznego okresu przygotowań.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy w pierwszych dniach lipca, już pod okiem nowego trenera, którym na sezon 2018/2019 został Adam Dmitrzak, wielokrotny medalista szkolnych mistrzostw Polski z sanockimi drużynami. Jest to osoba z charyzmą i wartościowym warsztatem. Uważam, że jego wiedza i wizja unihokeja może dać Wilkom dużo dobrego. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Drużyna jest zmobilizowana i zmotywowana do ciężkiej pracy na każdych zajęciach. Dużo dały nam sparingi z Szarotką. Wyciągnęliśmy sporo wniosków. Jeśli chodzi o transfery, to w nadchodzącym sezonie w naszej drużynie pojawi się kilku nowych, młodych graczy. Mocno w nich wierzymy – zaznacza Michał Leś, defensor Wilków.

Do drużyny dołączyło sześciu zawodników: Mariusz Zacharski, Michał Kobylarski, Bartłomiej Skrabalak, Rafał Zajdel, Szymon Bryndza i Krzysztof Król. Czwórka ostatnich to licealiści i gimnazjaliści. Niestety z powodów zawodowych i osobistych, przynajmniej na ten sezon, z gry musieli zrezygnować Kamil Kocur i Maciej Struzik. W okresie przygotowawczym z zespołem trenował też Kamil Ziemba, ale i jego zatrzymały sprawy zawodowe. Pozostali zawodnicy z poprzedniego sezonu będą kontynuować grę w barwach Sanoka.

Po trzech triumfach z rzędu Wilki zrezygnowały z wystawiania drużyny seniorów w rozgrywkach Sanockiej Ligi Unihokeja. Jeśli liga ruszy, zgłoszony zostanie natomiast drugi zespół, w którym występować będą najmłodsi unihokeiści. Aktualnie w temacie SLU trwają ustalenia organizacyjne. Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły związane z nowym sezonem. Podamy je na naszym portalu.

Kadra Wilków na sezon 2018/2019:

Bramkarze:
Krzysztof Kopeć
Kacper Cęgiel
Szymon Bryndza

Obrońcy:
Tomasz Rudy
Michał Leś
Piotr Sokołowski
Jakub Sołowski
Mariusz Zacharski
Wojciech Pisula

Napastnicy:
Damian Popek
Tomasz Sokołowski
Michał Ambicki
Michał Kobylarski
Kamil Ziemba
Radosław Sawicki
Radosław Bomba
Przemysław Kot
Jakub Sujkowski
Dominik Januszczak
Kamil Dudek
Rafał Zajdel
Bartłomiej Skrabalak

Trener:
Adam Dmitrzak

Fizjoterapeuta:
Tomasz Jasik

Terminarz fazy grupowej (dwumecze):

22-23 września 2018
KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – TRAVEL.PL Wilki Sanok

6-7 października 2018
KS Górale Nowy Targ – TRAVEL.PL Wilki Sanok

27-28 października 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – TKKF Jadberg Pionier Tychy

24-25 listopada 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

15-16 grudnia 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – KS Górale Nowy Targ

19-20 stycznia 2019
TKKF Jadberg Pionier Tychy – TRAVEL.PL Wilki Sanok

Sponsorami TRAVEL.PL Wilków Sanok w sezonie 2018/2019 są:

GŁÓWNI: Bieszczady24.pl, Urząd Miasta Sanoka, TRAVEL.PL.
SPONSORZY PREMIUM: Iwoniczanka, Hotel i Restauracja BONA, PWSZ w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, Esanok.pl.
SPONSORZY I PARTNERZY: P24.PL, MOSiR Sanok, FOREST S.C., VITAMIN SHOP SANOK, Amidon, JASIK – Rehabilitacja, Dariusz Dorotniak – UBEZPIECZENIA, AKONTO – Biuro Rachunkowe, Sklep FLORBALKI.PL, Sportwins – producent strojów sportowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wilki Sanok mają nowego trenera. „Ta drużyna ma charakter” (ZDJĘCIA, WYWIAD)

Pierwsze sparingi Wilków. Inauguracja sezonu coraz bliżej (VIDEO, FOTO)

foto: Tomasz Sowa

19-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)