REKLAMA
REKLAMA

Wilki zainaugurują trzeci sezon w ekstralidze. Grupa śmierci, nowy trener i zawodnicy, ambitny cel (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Unihokejowa drużyna z Sanoka zainauguruje trzeci sezon w Salming Ekstralidze Mężczyzn. 22 i 23 września nasz zespół zagra na wyjeździe z Szarotką Nowy Targ. W ekipie z grodu Grzegorza zadebiutuje kilku nowych zawodników. Na ławce trenerskiej pierwszy raz drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec. Cel na ten sezon? Powtórzenie znakomitego wyniku z poprzedniej edycji rozgrywek.

Mateusz Pniewski

Wilki to pierwsza w historii miasta drużyna unihokejowa, która reprezentuje Sanok w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Kilka lat wcześniej, na poziomie zaplecza ekstraklasy swoich sił próbował Unihoc Team. Zresztą kilku zawodników tamtej ekipy kontynuuje przygodę z dyscypliną w barwach Wilków. Obie drużyny powstały na bazie funkcjonującej od 11 lat Sanockiej Ligi Unihokeja oraz świetnej pracy wykonywanej przez nauczycieli w sanockich szkołach.

W debiutanckim sezonie Wilki zajęły 7. miejsce na 15 zespołów, które grały o mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie sanoczanie wykonali milowy krok i zameldowali się w czołowej czwórce, występując w kończącym sezon Super Finale Unihokeja, który odbył się w Rzeszowie. Ostatecznie skończyło się na miejscu tuż za podium. W sezonie 2018/2019 drużyna spróbuje powtórzyć ten sukces, choć będzie to zadanie niezwykle trudne. Sanoczanie zagrają w grupie śmierci, w której wystąpi pierwsza (Górale Nowy Targ), trzecia (Szarotka Nowy Targ) i czwarta drużyna ubiegłych rozgrywek. Skład grupy uzupełni doświadczony i zawsze groźny Pionier Tychy. O ile wiadomo było, że grupy będą podzielone regionalnie, o tyle zaproponowana przez trenera jednej z seniorskich drużyn (również przedstawiciel zarządu Polskiego Związku Unihokeja) drabinka play-off budzi wątpliwości.

Nie wdając się w szczegóły – za sprawą takiej, a nie innej drabinki play-off – naszym zdaniem nie uszanowano miejsca zdobytego przez Wilki w poprzednim sezonie. Nie zastosowano rozstawienia. Jedne ścieżki fazy play-off są teoretycznie bardziej „atrakcyjne” niż inne. Szkoda, zasłużyliśmy na lepsze potraktowanie – mówi Tomasz Sokołowski, który trzeci sezon z rzędu został wybrany przez drużynę na kapitana. – Dla nas najważniejsza jest jednak gra i stałe podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego. Skupiamy się tylko na tym, dlatego nie pisaliśmy żadnych protestów. Zasygnalizowaliśmy jedynie temat w PZUnihokeja. Otrzymaliśmy odpowiedź od autora systemu, nie skomentuję jej. Wszystko zweryfikuje boisko. Po sezonie będziemy mogli porozmawiać o tym, czy zgłaszane przez nas wątpliwości były zasadne.

Pierwszy mecz w nowym sezonie TRAVEL.PL Wilki Sanok, bo tak będzie się w tym roku nazywała nasza drużyna zagra z KS Gorący Potok Szarotką Nowy Targ, a więc najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. Wilki grały z tym zespołem dwa mecze sparingowe ulegając wyżej notowanym rywalom 8:9 po dogrywce i 4:5. Sparingi były częścią blisko trzymiesięcznego okresu przygotowań.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy w pierwszych dniach lipca, już pod okiem nowego trenera, którym na sezon 2018/2019 został Adam Dmitrzak, wielokrotny medalista szkolnych mistrzostw Polski z sanockimi drużynami. Jest to osoba z charyzmą i wartościowym warsztatem. Uważam, że jego wiedza i wizja unihokeja może dać Wilkom dużo dobrego. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Drużyna jest zmobilizowana i zmotywowana do ciężkiej pracy na każdych zajęciach. Dużo dały nam sparingi z Szarotką. Wyciągnęliśmy sporo wniosków. Jeśli chodzi o transfery, to w nadchodzącym sezonie w naszej drużynie pojawi się kilku nowych, młodych graczy. Mocno w nich wierzymy – zaznacza Michał Leś, defensor Wilków.

Do drużyny dołączyło sześciu zawodników: Mariusz Zacharski, Michał Kobylarski, Bartłomiej Skrabalak, Rafał Zajdel, Szymon Bryndza i Krzysztof Król. Czwórka ostatnich to licealiści i gimnazjaliści. Niestety z powodów zawodowych i osobistych, przynajmniej na ten sezon, z gry musieli zrezygnować Kamil Kocur i Maciej Struzik. W okresie przygotowawczym z zespołem trenował też Kamil Ziemba, ale i jego zatrzymały sprawy zawodowe. Pozostali zawodnicy z poprzedniego sezonu będą kontynuować grę w barwach Sanoka.

Po trzech triumfach z rzędu Wilki zrezygnowały z wystawiania drużyny seniorów w rozgrywkach Sanockiej Ligi Unihokeja. Jeśli liga ruszy, zgłoszony zostanie natomiast drugi zespół, w którym występować będą najmłodsi unihokeiści. Aktualnie w temacie SLU trwają ustalenia organizacyjne. Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły związane z nowym sezonem. Podamy je na naszym portalu.

Kadra Wilków na sezon 2018/2019:

Bramkarze:
Krzysztof Kopeć
Kacper Cęgiel
Szymon Bryndza

Obrońcy:
Tomasz Rudy
Michał Leś
Piotr Sokołowski
Jakub Sołowski
Mariusz Zacharski
Wojciech Pisula

Napastnicy:
Damian Popek
Tomasz Sokołowski
Michał Ambicki
Michał Kobylarski
Kamil Ziemba
Radosław Sawicki
Radosław Bomba
Przemysław Kot
Jakub Sujkowski
Dominik Januszczak
Kamil Dudek
Rafał Zajdel
Bartłomiej Skrabalak

Trener:
Adam Dmitrzak

Fizjoterapeuta:
Tomasz Jasik

Terminarz fazy grupowej (dwumecze):

22-23 września 2018
KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – TRAVEL.PL Wilki Sanok

6-7 października 2018
KS Górale Nowy Targ – TRAVEL.PL Wilki Sanok

27-28 października 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – TKKF Jadberg Pionier Tychy

24-25 listopada 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

15-16 grudnia 2018
TRAVEL.PL Wilki Sanok – KS Górale Nowy Targ

19-20 stycznia 2019
TKKF Jadberg Pionier Tychy – TRAVEL.PL Wilki Sanok

Sponsorami TRAVEL.PL Wilków Sanok w sezonie 2018/2019 są:

GŁÓWNI: Bieszczady24.pl, Urząd Miasta Sanoka, TRAVEL.PL.
SPONSORZY PREMIUM: Iwoniczanka, Hotel i Restauracja BONA, PWSZ w Sanoku i Centrum Sportowo-Dydaktyczne, Esanok.pl.
SPONSORZY I PARTNERZY: P24.PL, MOSiR Sanok, FOREST S.C., VITAMIN SHOP SANOK, Amidon, JASIK – Rehabilitacja, Dariusz Dorotniak – UBEZPIECZENIA, AKONTO – Biuro Rachunkowe, Sklep FLORBALKI.PL, Sportwins – producent strojów sportowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wilki Sanok mają nowego trenera. „Ta drużyna ma charakter” (ZDJĘCIA, WYWIAD)

Pierwsze sparingi Wilków. Inauguracja sezonu coraz bliżej (VIDEO, FOTO)

foto: Tomasz Sowa

19-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)