REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek Orła Bażanówka zawodnikiem Legii Warszawa! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Gabriel Kobylak (rocznik 2002) z dniem 1 lipca tego roku stał się zawodnikiem Legii Warszawa. To ogromny sukces utalentowanego piłkarza Orła Bażanówka, ale też kolejny spektakularny wyczyn samej szkółki i pracujących w niej trenerów. Przypomnijmy, że inny zawodnik Orła Adrian Bury gra obecnie w Ruchu Chorzów.

Gabriel Kobylak swoją przygodę z piłką rozpoczął od gry w LKS Zarszyn, ale szybko z niej zrezygnował. Za namową trenera młodzieży w Orle Bażanówka Konrada Bury wznowił treningi w Bażanówce. W tym czasie zespół z Bażanówki miał dwóch świetnych bramkarzy: Gabrysia Kobylaka i Adriana Bury (syn trenera, obecnie Ruch Chorzów) dlatego chłopcy jeden mecz grali na bramce, a drugi jako zawodnicy z pola, dzięki czemu obaj świetnie radzą sobie z grą rękoma, ale też doskonale grają nogami, co w dzisiejszym futbolu jest bardzo ważne.

Reprezentant Podkarpacia – 10 września odbyła się pierwsza konsultacja szkoleniowa chłopców z rocznika 2002-2003 z terenu OZPN Krosno. Trenerzy Karol Wołowiec i Artur Szkutnik przyglądali się 50 osobowej grupie i powołali na kolejny etap tym razem w Kamieniu trzech wychowanków Orła Bażanówka: Gabriela Kobylaka, Filipa Warchoła i Sebastiana Woźny. Do 27 osobowej kadry trafił z naszego klubu Gabryś i w ostatnią niedzielę września wstawił się na zgrupowaniu w Kolbuszowej. Po 2 godzinnych zajęciach trenerzy wybrali 18 zawodników (w tej grupie był nasz wychowanek), która została do środy na zgrupowaniu i rozegrała mecz z rówieśnikami z województwa świętokrzyskiego. Z Kadrą Podkarpacia Kobylak zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w 2015 roku, natomiast w roku 2016 i 2017 brązowy medal krajowego czempionatu.

Wielki talent został zauważony przez większe kluby. Orzeł Bażanówka bez przeszkód pozwolił młodemu bramkarzowi na zmianę barw klubowych i stał się on zawodnikiem Ekoballu Sanok, a następnie Karpat Krosno skąd trafił do Legii Warszawa.

źródło: materiały nadesłane

foto GK: Ekoball

foto drużyna: materiały nadesłane

16-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)