REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek Orła Bażanówka zawodnikiem Legii Warszawa! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Gabriel Kobylak (rocznik 2002) z dniem 1 lipca tego roku stał się zawodnikiem Legii Warszawa. To ogromny sukces utalentowanego piłkarza Orła Bażanówka, ale też kolejny spektakularny wyczyn samej szkółki i pracujących w niej trenerów. Przypomnijmy, że inny zawodnik Orła Adrian Bury gra obecnie w Ruchu Chorzów.

Gabriel Kobylak swoją przygodę z piłką rozpoczął od gry w LKS Zarszyn, ale szybko z niej zrezygnował. Za namową trenera młodzieży w Orle Bażanówka Konrada Bury wznowił treningi w Bażanówce. W tym czasie zespół z Bażanówki miał dwóch świetnych bramkarzy: Gabrysia Kobylaka i Adriana Bury (syn trenera, obecnie Ruch Chorzów) dlatego chłopcy jeden mecz grali na bramce, a drugi jako zawodnicy z pola, dzięki czemu obaj świetnie radzą sobie z grą rękoma, ale też doskonale grają nogami, co w dzisiejszym futbolu jest bardzo ważne.

Reprezentant Podkarpacia – 10 września odbyła się pierwsza konsultacja szkoleniowa chłopców z rocznika 2002-2003 z terenu OZPN Krosno. Trenerzy Karol Wołowiec i Artur Szkutnik przyglądali się 50 osobowej grupie i powołali na kolejny etap tym razem w Kamieniu trzech wychowanków Orła Bażanówka: Gabriela Kobylaka, Filipa Warchoła i Sebastiana Woźny. Do 27 osobowej kadry trafił z naszego klubu Gabryś i w ostatnią niedzielę września wstawił się na zgrupowaniu w Kolbuszowej. Po 2 godzinnych zajęciach trenerzy wybrali 18 zawodników (w tej grupie był nasz wychowanek), która została do środy na zgrupowaniu i rozegrała mecz z rówieśnikami z województwa świętokrzyskiego. Z Kadrą Podkarpacia Kobylak zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w 2015 roku, natomiast w roku 2016 i 2017 brązowy medal krajowego czempionatu.

Wielki talent został zauważony przez większe kluby. Orzeł Bażanówka bez przeszkód pozwolił młodemu bramkarzowi na zmianę barw klubowych i stał się on zawodnikiem Ekoballu Sanok, a następnie Karpat Krosno skąd trafił do Legii Warszawa.

źródło: materiały nadesłane

foto GK: Ekoball

foto drużyna: materiały nadesłane

16-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)