REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowo magicznie, uroczyście i bajkowo w SP 9 (FOTO)

19 grudnia w SP nr 9 w Sanoku było wyjątkowo magicznie, uroczyście i bajkowo.

Stało się tak dzięki uczniom klas: 1a, 1b i 2a, którzy pod opieką swoich wychowawczyń: p. B. Korneckiej, p. M. Pankiewicz i p. M. Wołtosz przygotowali jasełka. Dzieci w pięknych przebraniach i w otoczeniu baśniowej scenografii, o którą zatroszczyła się p. K. Szwan, wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Ich występy mogli podziwiać zaproszeni goście – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele. Na uroczystość przybył także Burmistrz Miasta Sanoka – Pan Tomasz Matuszewski.

Oprawą muzyczną przedstawienia zajął się p. A. Kuliga. Kolędy i pastorałki w wykonaniu jego podopiecznych oraz maluchów sprawiały, że w niejednym oku kręciła się łza wzruszenia.

Szkolna scena zaludniła się pastuszkami, aniołkami, postaciami z bajek i baśni. Wszyscy oni chcieli powitać Nowonarodzonego. Pasterze, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pinokio, Calineczka, Smerfetki, Sierotka Marysia i wielu innych bohaterów przybyło do szopki i złożyło dary Dzieciątku. Każdy ofiarował to, co ma najcenniejszego, a przede wszystkim swoje czyste serce. Słowa odwiedzających Świętą Rodzinę uświadamiały znaczenie takich pojęć jak dobroć, mądrość, uczciwość, pracowitość.

Jasełka spotkały się z dużym uznaniem ze strony publiczności, która nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Pan Burmistrz pogratulował dzieciom pięknego występu i zaprosił maluchy na spotkanie w Sali Herbowej. Złożył także wszystkim świąteczne życzenia. Dołączył do nich Dyrektor szkoły, p. Grzegorz Kornecki, który nie krył dumy z uczniów SP9.

Dzieci klas pierwszych i drugiej SP9 udowodniły, że w dobie dominacji nowoczesnych technologii mądrość bajek i baśni oraz miłość i dobro płynące z Szopki Betlejemskiej są nieśmiertelne.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych bajecznie pięknych jasełek.

WESOŁYCH ŚWIĄT życzą: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy SP nr 9 w Sanoku.

materiały nadesłane

21-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)