REKLAMA
REKLAMA

Zainaugurowano Akademię Małego Żaka. Zobacz fotorelację!

SANOK / PODKARPACIE. W środę, 24 października br., w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz trzeci zainaugurowano rok akademicki w Akademii Małego Żaka i po raz pierwszy w Akademii Małego Żaka „PLUS”.


W uroczystej inauguracji udział wzięły władze uczelni z Rektor dr Elżbietą Cipora, doc. PWSZ, Prorektor ds. dydaktyki dr Magdaleną Konieczny, Prorektor ds. rozwoju i nauki dr Grażyną Rogalą-Pawelczyk, Kanclerzem Lesławem Siedleckim na czele. Nie zabrakło także członków senatu PWSZ, dyrektorów i kierowników instytutów oraz dorosłych studentów. Aula Centrum, Sportowo-Dydaktycznego wypełniła się rodzicami, dziadkami, rodzeństwem dzieci, które tego dnia rozpoczynały nową życiową przygodę

Uśmiech, zainteresowanie, ale i niepewność rysowały się na twarzach najmłodszych. To przecież dla nich nowy całkowicie nieznany etap życia. Ich wątpliwości rozwiała Pani Rektor, która w swoim wystąpieniu inauguracyjnym podkreślała, jak duże znaczenie w funkcjonowaniu sanockiej uczelni pełni Akademia Małego Żaka i mali studenci.
Z rąk Pani Rektor najmłodsi żacy otrzymali indeksy oraz złożyli ślubowanie uprawniające do studiowania. Swoje zaświadczenia otrzymały także dzieci kontynuujące swoją przygodę z sanocką uczelnią w powołanej do życia „Akademii Małego Żaka „Plus”.

Dopełnieniem uroczystej inauguracji był koncert wykładowcy PWSZ Roberta Handermandera z Przyjaciółmi, głównie tymi najmłodszymi, którzy uczestników inauguracji wprowadzili w świat muzyki filmowej. Finał koncertu odbył się z małymi żakami, którzy spontanicznie bez żadnej tremy prostu z publiczności wkroczyli na scenę dając popis swoich nietuzinkowych umiejętności artystycznych.

Przed studentami AMŻ bardzo ciekawy i interesujący rok akademicki. Przejdą one przez wszystkie instytuty i kierunki sanockiej uczelni. Zdobędą wiedzę, która w wielu przypadkach przyda im się nie tylko w młodym ale i dorosłym życiu.

Życzymy im powodzenia i wytrwałości!

materiały nadesłane

Foto: Norbert Nazarkiewicz, Marcin Owsiak

25-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)