REKLAMA
REKLAMA

Zarzuty dla policjantów w sprawie nielegalnej broni. Obaj już na emeryturze

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła zarzuty nielegalnego posiadania i udostępniania broni palnej dwóm funkcjonariuszom policji. Za pierwszy czyn grozi do 8 lat więzienia, za drugi – grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 

Sprawa dotyczy byłego I zastępcy komendanta sanockiej policji oraz jeszcze jednego funkcjonariusza z innej komendy. Pod koniec czerwca prokuratura zakończyła ją aktem oskarżenia.

Wpłynął on do Sądu Rejonowego w Lesku. Aktem oskarżenia zostały objęte dwie osoby, dwóch funkcjonariuszy policji. Pierwszemu z nich Grzegorzowi S. został postawiony zarzut o przestępstwo z art. 263 par. 2 kk, polegający na posiadaniu broni palnej lub amunicji co podlega karze pozbawienia wolności od 6 mies do lat 8. Drugi z oskarżonych Andrzej B. usłyszał zarzut z art. 263 par. 3 kk, dotyczący przekazania broni Grzegorzowi S., który nie posiadał na nią stosownego zezwolenia – informuje prokuratora Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Przypomnijmy, że chodzi tutaj o zdarzenia z lutego br. Jak podaje prokuratura w okresie od 15 lutego do 22 lutego 2018 roku w miejscowości Bezmiechowa Dolna Grzegorz S. posiadał bez wymaganego pozwolenia broń palną w postaci pistoletu czym zrealizował znamiona przestępstwa. Z kolei Andrzej B., w tym samym czasie i miejscu przekazał broń drugiemu funkcjonariuszowi, który był osobą nieuprawnioną.

Nie sposób nie dodać, że wówczas  Grzegorz S. pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta sanockiej policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został odwołany ze stanowiska, na wniosek swojego bezpośredniego przełożonego. Tym samym policjant pozostawał  w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Zwróciliśmy się do nadkomisarz Marty Tabasz-Rygiel, rzecznika prasowego podkarpackiej policji, z pytaniem jakie konsekwencje mogą grozić policjantom.

Osoby te nie są już funkcjonariuszami policji, obaj odeszli ze służby na emeryturę. Wobec powyższego nie jestem uprawniona udzielać w ich sprawie informacji – kwituje pani rzecznik.

Paulina Ostrowska-Reizer

ZOBACZ TAKŻE:

Zastępca komendanta sanockiej policji odwołany. Istnieje podejrzenie nieuprawnionego przechowywania broni

Odwołano zastępcę komendanta sanockiej policji. Jest śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania i udostępniania broni

27-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)