REKLAMA
REKLAMA

Znamy najlepszych, małych „Supermatematyków”! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I – III, by walczyć o tytuł „Małego Supermatematyka”. To była już szósta edycja tego przedsięwzięcia.

Zawody przygotował: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak. W organizacji zawodów pomagała Paulina Sabat.

Zawody podzielone były jak zwykle na dwa etapy: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów i zdobyć tytuł Małego Supermatematyka.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów ze szkół w: Jaćmierzu, Ustrzykach Dolnych, Falejówce, Sanoku – SP4, SP6, SP7, SP8 i SP2.

W kategorii klas pierwszych – I miejsce zajęła Kołodziej Klaudia (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Emilia Łukaszyk (SP7 Sanok), III miejsce Franciszek Dąbrowski (SP8 Sanok).

W klasach drugich – I miejsce i tytuł Małego Supermatematyka za uzyskanie maksymalnej ilości punktów zdobyła Martyna Cybuch (SP2 Sanok), II miejsce Hubert Grzegorzak (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce- Gaja Suchocka (SP8 Sanok).

W klasach trzecich – I miejsce zdobyli Antoni Rajtar (SP4 Sanok) i Antoni Pasławski (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Bartłomiej Rudy (SP2 Sanok), III miejsce – Jakub Biłas (SP4 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z 12 zadaniami. W rywalizacji ważne było logiczne myślenie, spostrzegawczość, sprawne liczenie, umiejętność szacowania, a także współpracy w zespole oraz sprawność fizyczna.

Po podsumowaniu wyników najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zdobyła drużyna z SP4 w Sanoku, a na miejscu III miejscu uplasowała się sanocka „Dwójka”.

Jury obradowało w składzie: Małgorzata Staniszewska oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak. Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy, zwycięzcy – puchary, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 4 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Sanoku, na które już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst: Małgorzata Czaban

Zdjęcia: nadełsane

04-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)