Znamy najlepszych, małych „Supermatematyków”! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I – III, by walczyć o tytuł „Małego Supermatematyka”. To była już szósta edycja tego przedsięwzięcia.

Zawody przygotował: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak. W organizacji zawodów pomagała Paulina Sabat.

Zawody podzielone były jak zwykle na dwa etapy: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów i zdobyć tytuł Małego Supermatematyka.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów ze szkół w: Jaćmierzu, Ustrzykach Dolnych, Falejówce, Sanoku – SP4, SP6, SP7, SP8 i SP2.

W kategorii klas pierwszych – I miejsce zajęła Kołodziej Klaudia (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Emilia Łukaszyk (SP7 Sanok), III miejsce Franciszek Dąbrowski (SP8 Sanok).

W klasach drugich – I miejsce i tytuł Małego Supermatematyka za uzyskanie maksymalnej ilości punktów zdobyła Martyna Cybuch (SP2 Sanok), II miejsce Hubert Grzegorzak (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce- Gaja Suchocka (SP8 Sanok).

W klasach trzecich – I miejsce zdobyli Antoni Rajtar (SP4 Sanok) i Antoni Pasławski (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Bartłomiej Rudy (SP2 Sanok), III miejsce – Jakub Biłas (SP4 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z 12 zadaniami. W rywalizacji ważne było logiczne myślenie, spostrzegawczość, sprawne liczenie, umiejętność szacowania, a także współpracy w zespole oraz sprawność fizyczna.

Po podsumowaniu wyników najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zdobyła drużyna z SP4 w Sanoku, a na miejscu III miejscu uplasowała się sanocka „Dwójka”.

Jury obradowało w składzie: Małgorzata Staniszewska oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak. Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy, zwycięzcy – puchary, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 4 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Sanoku, na które już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst: Małgorzata Czaban

Zdjęcia: nadełsane