REKLAMA
REKLAMA

18-latek z powiatu sanockiego spadł ze skarpy w Rudawce Rymanowskiej

RUDAWKA RYMANOWSKA / PODKARPACIE. 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego podczas biwaku spadł ze skarpy w Rudawce Rymanowskiej. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala. To kolejny wypadek przy urwisku w tej miejscowości. Niedawno zginął tam mężczyzna, na którego spadł kamień.

Do tego groźnego wypadku doszło w nocy z 28 na 29 czerwca około 2:00 w Rudawce Rymanowskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego biwakował ze znajomymi. Rozłożyli oni namioty nad skarpą. W pewnym momencie, młody mężczyzna oddalił się od grupy, samotnie przemierzał zarośla, stracił równowagę i spadł z wysokości kilku metrów, zatrzymując się na brzegiem Wisłoka. Z pomocą pospieszyli mu znajomi, którzy wezwali również służby. Interweniowali ratownicy pogotowia i strażacy. Na miejscu obecni byli także policjanci. Z obrażeniami 18-latek został przewieziony do szpitala.

Co najważniejsze, obrażenia 18-latka nie zagrażają jego życiu – mówi st. asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

W tym samym miejscu doszło niedawno do tragedii. Pisaliśmy o niej tutaj: TRAGEDIA W RUDAWCE: Spadający kamień zabił mężczyznę (FOTO). Po tym zdarzeniu, Nadleśnictwo Rymanów postawiło znak z informacją o zakazie wstępu na tereny pod urwiskiem z uwagi na spadające odłamki skalne.

zdjęcie poglądowe

źródło: KMP Krosno

01-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)