REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Dwadzieścia „gazowców” wyjedzie do Tych

SANOK / TYCHY. W minioną środę została podpisana umowa na dostawę 20 autobusów AUTOSAN SANCITY 12 LF CNG zasilanych sprężonym gazem ziemnym. „Bociany” zamówiło Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach .

 

Na dokumencie swoje podpisy złożyli: ze strony Zamawiającego Andrzej Dziuba Prezydent Miasta Tychy oraz Miłosz Stec Prezes PKM Tychy, natomiast ze strony Wykonawcy Eugeniusz Szymonik Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. oraz Marek Ruchlewicz Dyrektor Sprzedaży i Serwisu Spółki.

SANCITY 12LF CNG to kolejne pojazdy z napędem gazowym, które zasilą tabor tyskiej komunikacji miejskiej. Przedstawiciele Zamawiającego podkreślają, że po dostarczeniu sanockich autobusów tabor ten będzie w pełni ekologiczny.

Autobusy gazowe eksploatujemy już od kilkunastu lat. Myślę, że pasażerowie doceniają komfort jazdy tego typu autobusami. Hałas przez nie emitowany jest o 40 % niższy w stosunku do autobusów zasilanych tradycyjnymi silnikami diesla – stwierdził Prezes Stec.

Gaz jest paliwem ekologicznym, powszechnie uważanym za bezemisyjne. Poza tym gaz jest po prostu tańszy niż paliwo diesla – dodał Prezydent Dziuba, uzasadniając wybór autobusów obsługujących komunikację miejską w Tychach.

Prezes Szymonik w swojej wypowiedzi również zaznaczył, że autobusy AUTOSAN SANCITY 12LF CNG są naprawdę przyjazne dla środowiska, jako produkty spalania wydzielają jedynie wodę i dwutlenek węgla bez substancji trujących.

Stosujemy silniki, które mają moc 320 KM, w związku z tym naszym autobusem gazowym można bardzo sprawnie się poruszać – podkreślił Prezes AUTOSAN sp. z o.o.

Niskopodłogowe, gazowe „bociany” przeznaczone dla PKM Tychy wyposażone zostaną w silniki CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów VOITH. Bezpieczeństwo i komfort podróżowania pasażerom zapewni m. in. system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, klimatyzacja, system informacji pasażerskiej, system monitoringu, gniazdka z portami USB, WiFi.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Stanowisko prezesa Autosanu ws. kary: Zabrakło dobrej woli miasta

„Czy Autosan jest wizytówką miasta? Wygląda na to, że nie!” (VIDEO)

Radni stają w obronie Autosanu. Czy sprzeciwią się burmistrzowi? (ZDJĘCIA)

źródło: Autosan.pl

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)