REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Bieszczadzka straż graniczna będzie miała własną strzelnicę za 9 mln zł (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej strzelnicy. Uroczystość odbyła się z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Inwestycja finansowa jest z ustawy modernizacyjnej, a jej koszt wynosi prawie 9 mln zł.


Uroczystość rozpoczął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz powitaniem gości. Następnie głos zabrał Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, o które musimy zadbać – powiedział Jarosław Zieliński podczas uroczystości. – Jeśli zabrakłoby bezpieczeństwa państwa i obywateli, wszystkie inne wartości stają pod znakiem zapytania – dodał.

To funkcjonariusze stanowią siłę tej formacji – powiedziała Z-ca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioletta Gorzkowska. – Każda złotówka zainwestowana w wyszkolenie, wyposażenie i poprawę warunków służby funkcjonariuszy SG zwróci się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa we własnym kraju.

Obecnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, korzystając ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. Jednak dla poprawy jakości szkolenia ważne jest wybudowanie nowego, własnego obiektu, spełniającego kryteria w oparciu o współczesne technologie wykonania i wyposażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Strzelnica to jedna z ośmiu zaplanowanych w Bieszczadzkim Oddziale inwestycji budowlanych w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” na łączną kwotę 12 mln złotych. Koszt budowy strzelnicy wynosi 9 mln złotych. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Strzelnica będzie wykorzystana do prowadzenia treningów strzeleckich z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładko lufowej i pneumatycznej. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi także prowadzenie strzelań przy pomocy trenażera multimedialnego. W głównym pomieszczeniu strzelań znajdzie się 7 stanowisk treningowych o zasięgu 25 m. W budynku znajdą się także sale szkoleniowe w tym do technik interwencji, pomocy medycznej, warsztatowe i socjalno-administracyjne.

Sygnatariuszami wmurowanego aktu erekcyjnego są: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch i Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz. W uroczystości podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowoczesnej strzelnicy wzięli udział także funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG.

źródło: BiOSG

07-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)