REKLAMA
REKLAMA

Bukowsko broni tytuł mistrza Podkarpacia! Niebieszczany na 5 pozycji (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zespole Szkół w Bukowsku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt. Z około 250 szkół biorących udział w rozgrywkach eliminacyjnych, podczas decydujących zawodów rywalizowało 9 najlepszych na Podkarpaciu. Zwyciężyła ekipa gospodarzy, która obroniła tytuł. Druga z drużyn z powiatu sanockiego, SP Niebieszczany zajęła 5 miejsce.

W meczach grupowych Bukowsko pokonało 4:0 SP z Pustkowa i 1:0 „dwójkę” ze Stobiernej. W grupie finałowej gospodynie dały szans Nowej Wsi wygrywając 4:1, a w ostatnim pojedynku pokonały swoje rówieśniczki z Oleszyc 4:0. Wygrana w turnieju i ponowny tytuł mistrza Podkarpacia daje prawo drużynie Jakuba Barcia do reprezentowania województwa w rozgrywkach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Elblągu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Bukowsko wywalczyło nad morzem 4 miejsce w Polsce.

Drugą drużyną z powiatu sanockiego, która rywalizowała w finale wojewódzkim była SP Niebieszczany. Po zwycięstwie starszych koleżanek na tym samym szczeblu kilka dni wcześniej, i młodsza grupa chciała powalczyć o medal. Zabrakło niewiele. W grupie Niebieszczany wygrały z SP 5 Dębica 1:0 i w takim samym stosunku przegrały z Nową Wsią. W barażach o wejście do fazy finałowej, podopiecznym Krzysztofa Sokołowskiego zabrakło jednej bramki. Po remisie ze Stobierną i wygranej z Pysznicą 2:0 (Stobierna – Pysznica 3:0), Niebieszczany musiały zadowolić się 2 pozycją w barażach i 5 miejscem w całych zawodach.

I MIEJSCE – SP BUKOWSKO

Skład drużyny: Kowalczyk Daria, Łuszcz Oliwia, Grządziel Jessica, Rakoczy Weronika, Nowak Paulina, Roczniak Kamila, Perkołup Maja, Bochnak Klaudia, Winiarz Julia, Piłat Anna, Kowal Kamila, Kowalik Oktawia, Trener: Jakub Barć.

V MIEJSCE – SP NIEBIESZCZANY

Skład drużyny: Sokół Kamila, Hoksa Maria, Hac Natalia, Morawska Paulina, Kądziołka Ewa, Błaszczak Aleksandra, Koczera Amelia, Rolnik Maja, Gacek Gracja, Kuc Martyna, Wrzyszcz Emilia. Trener: Krzysztof Sokołowski.

źródło: Red., SZS Rzeszów, materiały nadesłane

03-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)