REKLAMA
REKLAMA

Bukowsko broni tytuł mistrza Podkarpacia! Niebieszczany na 5 pozycji (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zespole Szkół w Bukowsku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt. Z około 250 szkół biorących udział w rozgrywkach eliminacyjnych, podczas decydujących zawodów rywalizowało 9 najlepszych na Podkarpaciu. Zwyciężyła ekipa gospodarzy, która obroniła tytuł. Druga z drużyn z powiatu sanockiego, SP Niebieszczany zajęła 5 miejsce.

W meczach grupowych Bukowsko pokonało 4:0 SP z Pustkowa i 1:0 „dwójkę” ze Stobiernej. W grupie finałowej gospodynie dały szans Nowej Wsi wygrywając 4:1, a w ostatnim pojedynku pokonały swoje rówieśniczki z Oleszyc 4:0. Wygrana w turnieju i ponowny tytuł mistrza Podkarpacia daje prawo drużynie Jakuba Barcia do reprezentowania województwa w rozgrywkach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Elblągu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Bukowsko wywalczyło nad morzem 4 miejsce w Polsce.

Drugą drużyną z powiatu sanockiego, która rywalizowała w finale wojewódzkim była SP Niebieszczany. Po zwycięstwie starszych koleżanek na tym samym szczeblu kilka dni wcześniej, i młodsza grupa chciała powalczyć o medal. Zabrakło niewiele. W grupie Niebieszczany wygrały z SP 5 Dębica 1:0 i w takim samym stosunku przegrały z Nową Wsią. W barażach o wejście do fazy finałowej, podopiecznym Krzysztofa Sokołowskiego zabrakło jednej bramki. Po remisie ze Stobierną i wygranej z Pysznicą 2:0 (Stobierna – Pysznica 3:0), Niebieszczany musiały zadowolić się 2 pozycją w barażach i 5 miejscem w całych zawodach.

I MIEJSCE – SP BUKOWSKO

Skład drużyny: Kowalczyk Daria, Łuszcz Oliwia, Grządziel Jessica, Rakoczy Weronika, Nowak Paulina, Roczniak Kamila, Perkołup Maja, Bochnak Klaudia, Winiarz Julia, Piłat Anna, Kowal Kamila, Kowalik Oktawia, Trener: Jakub Barć.

V MIEJSCE – SP NIEBIESZCZANY

Skład drużyny: Sokół Kamila, Hoksa Maria, Hac Natalia, Morawska Paulina, Kądziołka Ewa, Błaszczak Aleksandra, Koczera Amelia, Rolnik Maja, Gacek Gracja, Kuc Martyna, Wrzyszcz Emilia. Trener: Krzysztof Sokołowski.

źródło: Red., SZS Rzeszów, materiały nadesłane

03-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)