REKLAMA
REKLAMA

Były piłkarz Stali Sanok w ekstraklasie! „Pietia” bramkarzem Rakowa (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Były bramkarz między innymi Stali Sanok, pochodzący z Długiego Dawid Pietrzkiewicz podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa. Klub z ekstraklasy związał się z popularnym „Pietią” umową do końca czerwca 2020 roku. Zawodnik znalazł się w składzie ekipy spod Jasnej Góry w ostatnim meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław.

Dawid Pietrzkiewicz ma 31 lat, pochodzi z Długiego, w przeszłości reprezentował barwy między innymi: Stali Sanok, Polonii Warszawa, czeskiego Banika Ostrawa, Sandecji Nowy Sącz (sezon 17/18 również w ekstraklasie) czy choćby azerskiej Gabali. Był bramkarzem sanockiego klubu podczas pamiętnej pucharowej rywalizacji z ówczesnym mistrzem Polski, Legią Warszawa. Jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W narodowej kadrze U-19 rozegrał osiem spotkań.

18 października o podpisaniu umowy z Pietrzkiewiczem poinformował ekstraklasowy klub Raków Częstochowa.

Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Rakowem. Dzięki temu wracam do piłkarskiego obiegu, w dodatku na najwyższym szczeblu. Cieszę się, że mogę prezentować swoje umiejętności i pracować na jak najlepsze wyniki drużyny. Myślę, że wyciągnę w Rakowie dobrą lekcję dla siebie. Będę w zespole jednym z najstarszych piłkarzy, dlatego chcę też przekazać swoje doświadczenie młodszym zawodnikom – powiedział Dawid Pietrzkiewicz.

Transfer Dawida to trochę awaryjna sytuacja wynikająca z urazu, jakiego nabawił się Michał Gliwa. Nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy Michał wróci do gry, dlatego też podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu dodatkowego bramkarza. Dawid to doświadczony i ambitny zawodnik, którego obecność z pewnością podniesie poziom rywalizacji w bramce – powiedział Wojciech Cygan, prezes Rakowa.

W poniedziałek Pietrzkiewicz usiadł na ławce rezerwowych w meczu ligowym, w którym Raków Częstochowa pokonał u siebie Śląsk Wrocław 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 89. minucie Piotr Malinowski. Raków zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli. Po rozegraniu 12 spotkań zespół ma na swoim koncie 15 punktów.

Dawidowi życzymy jak najwięcej gry w nowym klubie i samych sukcesów!

źródło: Red., Raków Częstochowa / Facebook

foto (2): Raków Częstochowa

22-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)