CUK

TSV wraca na seniorską mapę. Na starcie dwie wygrane

SIATKÓWKA / PODKARPACIE. Od dwóch wygranych w 2. lidze Podkarpackiej zmagania rozpoczęła drużyna AZS TSV Sanok, po powrocie na seniorskie parkiety. Podopieczni Macieja Wiśniowskiego pokonali kolejno Żagiel Radymno oraz w minioną niedzielę AKS V LO Rzeszów II.

Sanoczanie wrócili do Centrum-Sportowo Dydaktycznego przy Uczelni Państwowej w Sanoku, kiedy to po roku przerwy ostatni mecz zagrali tutaj w I Lidze Mężczyzn. W grze widoczna była nerwowość, która jednak z każdą kolejną akcją opadała.  Pozwoliło to na wygranie pierwszej partii na przewagi 26:24. Drugi i trzeci set to już większa dominacja sanoczan i wygrane kolejno do 19 i 15.

Koniec końców sanoccy siatkarze spotkanie mogą uznać za udane – wygrali bowiem w trzech setach i mimo tego że nie ustrzegli się błędów to zaprezentowali się dobrze przed własną, licznie zgromadzoną publicznością.

TKS Żagiel Radymno – AZS TSV Sanok 1:3 (21:25, 18:25, 25:15, 15:25)
AZS TSV Sanok – AKS V LO Rzeszów II 3:0 (26:24, 25:19, 25:15)

W kolejnym ligowym meczu sanoczanie zagrają na wyjeździe z SPS-em Prcuhnik (27 października). W Sanoku naszych siatkarzy będziemy mogli dopingować 17 listopada, kiedy to podejmiemy SST Sportur Gminę Łańcut.