REKLAMA
REKLAMA

Chciały sprzedać dywan, a ukradły pieniądze

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ostrzegają przed złodziejami-domokrążcami. Wczoraj jedna z mieszkanek naszego powiatu padła ofiarą nieuczciwych sprzedawców i straciła znaczną sumę pieniędzy. Kobiety, które zapukały do jej drzwi, oferowały do sprzedaży dywan, jednak tak naprawdę ich zamiar był zupełnie inny. Policja apeluje o to, by nie wpuszczać do domów obcych nam osób.

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców powiatu brzozowskiego przed złodziejami, którzy są w stanie posunąć się do wszystkiego, tylko po to aby osiągnąć swój cel. Stosują oni przeróżne metody tylko to po, by zdobyć nieuczciwie pieniądze.

Wczoraj jedna z mieszkanek naszego powiatu straciła znaczną sumę pieniędzy po wizycie sprzedawców-domokrążców. Doszło do tego około godz. 11.30. Na teren posesji jednego z domów w Brzozowie podjechał samochód, z którego wysiadły dwie kobiety. Oferowały do sprzedaży dywan. Pokrzywdzona jednak nie była zainteresowana jego zakupem. Wówczas jedna z kobiet zapytała, czy na chwilę może usiąść w kuchni, na co właścicielka wyraziła zgodę. Przez cały czas zagadywały one starszą kobietę i odwracały jej uwagę. W pewnym momencie zgłaszająca usłyszała, jak coś na górze w pokoju upada. Słysząc to postanowiła sprawdzić, co się stało. Wówczas stwierdziła, że jej pokój został przez kogoś przeszukany i zginęły jej pieniądze. Osoby w pośpiechu opuściły dom i odjechały samochodem koloru szarego. Na samochodzie w tylnej części była widoczna biała naklejka z czarną literą D.

Wszystkie osoby, które były świadkami albo mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, ul. Witosa 9. Kontaktować się można również telefonicznie pod nr tel. 13 43 08 310 lub 13 43 08 338.

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pretekstem nie wpuszczajmy ich do swojego domu. Osoby te często symulują złe samopoczucie lub wzbudzają w rozmówcy litość tylko po to, by móc wejść do środka i dokonać kradzieży wartościowych rzeczy. Pamiętajmy, że takie osoby nigdy nie działają w pojedynkę, a jeśli poruszają się samochodem to zapamiętajmy jego numery rejestracyjne. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 13 43 08310 dyżurnego brzozowskiej komendy.

źródło: KPP Brzozów

archiwum Esanok.pl

07-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)