„Czerwona latarnia” urwała punkty Stali

SPORT / PODKARPACIE. W 31. kolejce rozgrywek IV ligi podkarpackiej, drużyna Geo-Eko Ekoball-u stali Sanok udała się do Gorzyc na mecz z tamtejszą Stalą. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla sanoczan z rzutu karnego zdobył Patryk Wójcik.

Mateusz Ostrowski, trener Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok. Foto: Tomasz Sowa / archiwum eSanok.pl

Trener Mateusz Ostrowski – pomeczowa opinia: – Ten mecz najlepiej podsumowuje piłkarska sentencja „Niewykorzystane sytuacje się mszczą”, i tak też było w tym spotkaniu. Pierwsza część meczu to nasza całkowita dominacja, gra toczyła się w większości na połowie gospodarzy. Do najlepszych sytuacji można zaliczyć stuprocentowe sytuacje sam na sam Lorenca i Sobolaka, a także jego strzał w poprzeczkę. Powinniśmy wykorzystać swoje okazje i zamknąć mecz już w pierwszych 45 minutach. Tak się niestety nie stało. Druga połowa ma podobny przebieg, zupełnie zdominowaliśmy przeciwnika, jednak z mniejszą liczbą sytuacji bramkowych niż w pierwszej części gry. Gospodarze wyprowadzają 2-3 kontrataki, które mogły zagrozić naszej bramce. W 65 minucie po ewidentnym faulu na Feminie, który 5 minut wcześniej pojawił się na boisku otrzymujemy rzut karny. Z wapna skutecznie uderza Patryk Wójcik, wyprowadzając nas na prowadzenie. Staramy się kontrolować sytuację do końca spotkania, jednak nie udaje się podwyższyć rezultatu i dobić przeciwnika, co mści się na nas w ostatniej akcji meczu, gdzie w doliczonym czasie gry tracimy bramkę po rzucie rożnym i jedynym celnym strzale na bramkę, której strzegł w tym meczu Rafał Michura. Do domu wracamy ze sporym niedosytem – czytamy na stronie KS Ekoball.

Stal Gorzyce – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:1 (0:0)
0:1 Patryk Wójcik 65` (k)
1:1 Jakub Łuczakowski 90`+2

W 32. serii gier drużyna Geo-Eko Ekoball Stali Sanok podejmuje JKS Jarosław. Mecz zaplanowano na 1 czerwca. Początek o godzinie 17:00.