REKLAMA
REKLAMA

Czy wstąpią w szeregi pograniczników? Młodzi ludzie w BiOSG (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. To była II. edycja Dni Otwartych dla przyszłych adeptów Bieszczadzkiego Oddziału SG. Młodzi ludzie mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda służba na granicy państwa.

24 maja br. (piątek) w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej miała miejsce II -edycja „ Dnia Otwartego” zadedykowanego osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi naszej formacji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 młodych osób z Podkarpacia.

Pierwsza część spotkania odbyła się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG przy ul. Mickiewicza 34 w Przemyślu.

Punktem wprowadzającym było spotkanie z przedstawicielami Wydziału Kadr i Szkolenia, którzy m.in. omówili strukturę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, wymagania stawiane kandydatom do służby, procedurę naboru, a także zakres ćwiczeń wymaganych w zw. z testem sprawności fizycznej.

Druga część wydarzenia miała miejsce w Placówce Straży Granicznej w Medyce, gdzie pełniący tam służbę funkcjonariusze przybliżyli jak w praktyce wygląda ich służba graniczna. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się zaprezentowany tam sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w takcie czynności służbowych.

W podsumowaniu spotkania młodzi ludzie stwierdzili, iż taka forma osobistego doświadczenia i poznania procedur bezpośrednio na granicy, pozwoli im podjąć właściwą i świadomą dotycząca aplikowania do formacji.

Ze swojej strony organizatorzy „Dnia Otwartego” zapewniają już dziś o kolejnej edycji, najpewniej w przyszłym roku. Termin kolejnego spotkania będzie poprzedzony informacją na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór kandydatów do służby. Do końca 2019 roku, planowane jest przyjęcie do 100 osób. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl w zakładce Praca w BiOSG.

BiOSG

27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)