REKLAMA
REKLAMA

Czy wstąpią w szeregi pograniczników? Młodzi ludzie w BiOSG (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. To była II. edycja Dni Otwartych dla przyszłych adeptów Bieszczadzkiego Oddziału SG. Młodzi ludzie mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda służba na granicy państwa.

24 maja br. (piątek) w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej miała miejsce II -edycja „ Dnia Otwartego” zadedykowanego osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi naszej formacji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 młodych osób z Podkarpacia.

Pierwsza część spotkania odbyła się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG przy ul. Mickiewicza 34 w Przemyślu.

Punktem wprowadzającym było spotkanie z przedstawicielami Wydziału Kadr i Szkolenia, którzy m.in. omówili strukturę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, wymagania stawiane kandydatom do służby, procedurę naboru, a także zakres ćwiczeń wymaganych w zw. z testem sprawności fizycznej.

Druga część wydarzenia miała miejsce w Placówce Straży Granicznej w Medyce, gdzie pełniący tam służbę funkcjonariusze przybliżyli jak w praktyce wygląda ich służba graniczna. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się zaprezentowany tam sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w takcie czynności służbowych.

W podsumowaniu spotkania młodzi ludzie stwierdzili, iż taka forma osobistego doświadczenia i poznania procedur bezpośrednio na granicy, pozwoli im podjąć właściwą i świadomą dotycząca aplikowania do formacji.

Ze swojej strony organizatorzy „Dnia Otwartego” zapewniają już dziś o kolejnej edycji, najpewniej w przyszłym roku. Termin kolejnego spotkania będzie poprzedzony informacją na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór kandydatów do służby. Do końca 2019 roku, planowane jest przyjęcie do 100 osób. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl w zakładce Praca w BiOSG.

BiOSG

27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)