REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

GMINA SANOK: Bezpłatne porady medyczne

W ramach projektu „Łączy nas pacjent” realizowanego przez Rzecznika Praw Pacjenta i przedstawicieli największych w Polsce organizacji pacjentów, chętni mogą skorzystać z telefonicznych porad zdrowotnych. Specjaliści udzielają informacji pod bezpłatnym numerem 800-190-590.

Eksperci poinformują również o metodach pobierania komórek macierzystych od dawców, zaletach i zagrożeniach zabiegu, prawnych aspektach dawstwa szpiku, zakładaniu subkonta dla pacjentów oraz zasadach zbierania pieniędzy na leczenie. Pacjenci zdobędą też wiedzę na temat chorób nowotworowych, w szczególności nowotworów krwi, metod leczenia oraz fundacjach pomagających chorym na raka.

Dyżury i tematyka porad znajduje się poniżej:

11 lutego (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00 do telefonu zapraszają specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. Poinformują o zakresie opieki medycznej i terapii oraz o sposobach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Także 11 lutego (poniedziałek) w godz. 16.00-17.30 dyżurować będzie Stowarzyszenie na rzecz osób z niedoborem alfa-1 antytrypsyny w Polsce.

Z kolei 13 lutego (środa) w godz. 8.00-12.00 Fundacja STOMAlife udzieli porad w zakresie radzenia sobie ze stomią.

14 lutego (czwartek) w godz. 10.00-12.00 eksperci z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego udzielą informacji o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia choroby oraz o rehabilitacji i ośrodkach działających w Polsce, zajmujących się leczeniem SM.

15 lutego (piątek) w godz. 13.00-15.00 pomocą będą służyć specjaliści z Fundacji Urszuli Jaworskiej. Oprócz informacji o dostępnych badaniach klinicznych, poinformują o możliwościach leczenia i ścieżkach diagnostyki zakażenia wirusem HCV (wirusowego zapalenia wątroby) oraz o możliwościach uzyskania wsparcia w organizacjach pacjentów.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: UG Sanok

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)