REKLAMA
PIOTR URUSKI Bukowsko Życzenia Powiat Sanocki Urząd Marszałkowski Życzenia Sanok
REKLAMA

GMINA SANOK: Bezpłatne porady medyczne

W ramach projektu „Łączy nas pacjent” realizowanego przez Rzecznika Praw Pacjenta i przedstawicieli największych w Polsce organizacji pacjentów, chętni mogą skorzystać z telefonicznych porad zdrowotnych. Specjaliści udzielają informacji pod bezpłatnym numerem 800-190-590.

Eksperci poinformują również o metodach pobierania komórek macierzystych od dawców, zaletach i zagrożeniach zabiegu, prawnych aspektach dawstwa szpiku, zakładaniu subkonta dla pacjentów oraz zasadach zbierania pieniędzy na leczenie. Pacjenci zdobędą też wiedzę na temat chorób nowotworowych, w szczególności nowotworów krwi, metod leczenia oraz fundacjach pomagających chorym na raka.

Dyżury i tematyka porad znajduje się poniżej:

11 lutego (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00 do telefonu zapraszają specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę. Poinformują o zakresie opieki medycznej i terapii oraz o sposobach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Także 11 lutego (poniedziałek) w godz. 16.00-17.30 dyżurować będzie Stowarzyszenie na rzecz osób z niedoborem alfa-1 antytrypsyny w Polsce.

Z kolei 13 lutego (środa) w godz. 8.00-12.00 Fundacja STOMAlife udzieli porad w zakresie radzenia sobie ze stomią.

14 lutego (czwartek) w godz. 10.00-12.00 eksperci z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego udzielą informacji o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia choroby oraz o rehabilitacji i ośrodkach działających w Polsce, zajmujących się leczeniem SM.

15 lutego (piątek) w godz. 13.00-15.00 pomocą będą służyć specjaliści z Fundacji Urszuli Jaworskiej. Oprócz informacji o dostępnych badaniach klinicznych, poinformują o możliwościach leczenia i ścieżkach diagnostyki zakażenia wirusem HCV (wirusowego zapalenia wątroby) oraz o możliwościach uzyskania wsparcia w organizacjach pacjentów.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: UG Sanok

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.