REKLAMA
REKLAMA

Warsztaty dla nauczycieli i osób zajmujących się edukacją przyrodniczą.

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W dniach 7-8 02.2019 r. odbyły się w dwudniowe warsztaty dla nauczycieli i osób zajmujących się edukacją przyrodniczą.

Czwartkowe zajęcia kameralne odbywały się Terenowej Stacji Edukacyjnej BdPN w Wołosatem i dotyczyły następujących tematów:

– Porosty – występowanie, rozpoznawanie i znaczenie w przyrodzie; Kwasy porostowe, bioaktywność, znaczenie, zastosowania i… nadzieje; Identyfikacja wtórnych metabolitów porostowych metodą testu plamkowego – prelekcja i ćwiczenia laboratoryjne – dr hab.Robert Kościelniak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

– Fenomen ptasich piór – budowa, znaczenie i funkcje piór wybranych gatunków ptaków – prelekcja i ćwiczenia – mgr inż. Cezary Ćwikowski z Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

W piątek przeprowadzono terenową część warsztatów na ścieżce przyrodniczo-historycznej „Wołosate-Tarnica”. Uczestnicy uczyli się rozpoznawać porosty zasiedlające różne gatunki drzew, porosty naskalne na połoninowych grechotach i wychodniach skalnych oraz poznawali ptaki zimujące w bieszczadzkich lasach. Pogoda na warsztaty była idealna – słoneczna, ciepła i bezwietrzna, wręcz wiosenna a nie zimowa. Zarówno prelekcje jak i ćwiczenia praktyczne wzbudziły duże zainteresowanie wśród trzydzieściorga uczestników. Fotogaleria z warsztatów wkrótce.

BdPN

11-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)