REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Strajk nauczycieli zawieszony. Wszystkie szkoły pracują

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Trwa czwarty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Tymczasem w gminie Zagórz wszystkie placówki dzisiaj pracują normalnie. Nauczyciele zawiesili swój protest.

W gminie Zagórz w związku z protestem nauczycieli strajkowano tylko w dwóch szkołach w samym Zagórzu: W Szkole Podstawowej nr 2 na Nowym Zagórzu oraz w Szkole Podstawowej nr 1 na Starym Zagórzu. W pozostałych placówkach oświatowych w gminie nie prowadzono strajku.

Wacław Krawczyk, dyrektor ZOS w Zagórzu

Dzisiaj (11 kwietnia przyp. red.) zajęcia dydaktyczne odbywają się we wszystkich szkołach w gminie. Strajk nauczycieli został zawieszony. Należy dodać także, że nie wszyscy nauczyciele w dwóch szkołach w Zagórzu prowadzili protest – mówi Wacław Krawczyk, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu.

Dodaje także, że egzaminy gimnazjalne przebiegają bez żadnych utrudnień.

Od poniedziałku 8 kwietnia, czyli rozpoczęcia strajku nauczycieli, w szkołach w Zagórzu uczniowie mieli zapewnioną opiekę. I tak 10 kwietnia w podstawówce na Nowym Zagórzu na 250 osób w placówce pojawiło się 57, z kolei na Starym Zagórzu na 150 uczniów do szkoły przyszło niewiele ponad 20 osób.

W gminie Zagórz tylko w dwóch placówkach strajkowała część grona nauczycielskiego

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)