REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Chcieli wjechać do Polski na „zaproszenie”

GRANICA. Na przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu ujawniono obywateli Ukrainy, którzy usiłowali wjechać do Polski na podstawie fałszywych zaproszeń. Strażnicy graniczni anulowali wyrobione na podstawie fałszywek wizy, a cudzoziemców nie wpuścili do Polski.


Oba zdarzenia odnotowano 13 marca na wjazd do Polski.

Na przejściu granicznym w Budomierzu do kontroli zgłosił się 32-letni obywatel Ukrainy, który jako dokument uzupełniający do wizy przedstawił zaproszenie wydane rzekomo przez wojewodę dolnośląskiego.

Zaproszenie wydane przez tego wojewodę przedstawił też 36-letni Ukrainiec, który usiłować wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce.

W wyniku szczegółowej kontroli dokumentów strażnicy graniczni ustalili, że są one w całości podrobione.

Cudzoziemcom postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa, do czego się przyznali. Straż graniczna unieważniła wydane na podstawie fałszywych zaproszeń wizy, a cudzoziemcom odmówiła wjazdu do Polski.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już 164 fałszywe dokumenty różnego typu. Osiem z nich to fałszywe zaproszenia.

 

BiOSG

15-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)