REKLAMA
REKLAMA

Historyczny sukces TSV! Juniorzy z Sanoka w półfinale mistrzostw Polski (FILM, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Duży sukces odnieśli młodzi siatkarze TSV Sanok, którzy po raz pierwszy w historii klubu uzyskali awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów. W ćwierćfinale rozgrywanym w Opolu Lubelskim, podopieczni Macieja Wiśniowskiego wygrali trzy z czterech spotkań, prezentując wysoki poziom.

W ramach ćwierćfinału mistrzostw Polski nasza drużyna rywalizowała na Lubelszczyźnie, gdzie stoczyła łącznie cztery boje, w tym trzy niezwykle zacięte, pięciosetowe. Grano w dwóch grupach, po trzy zespoły w każdej. Dwie najlepsze ekipy awansowały do grupy finałowej (z zachowaniem wyniku). Tam, po rywalizacji każdy z każdym wyłoniono dwie drużyny, które uzyskiwały awans do najlepszej „16” w kraju, czyli półfinału MP.

Na rozpoczęcie zmagań, zespół prowadzony przez Macieja Wiśniowskiego pokonał GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:2. Jeszcze tego samego dnia sanoczanom przyszło rywalizować w kolejnym wymagającym pojedynku, tym razem z gospodarzami turnieju Olimpem Opole Lubelskie. Również wtedy górą po tie-breaku byli sanoczanie.

Kolejny dzień przyniósł zwycięstwo 3:0, ale w niecodziennych okolicznościach. – Z powodu kontuzji i problemów kadrowych drużyna Astry Krotoszyn wycofała się z turnieju i oddała mecz walkowerem. Oznacza to że wynik spotkania zostanie zapisany jako 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) dla TSV – czytaliśmy na profilu sanockich siatkarzy na portalu Facebook.com.

Taki rozwój sytuacji sprawiał, że do awansu nasi potrzebowali zwycięstwa faworyzowanej Skry Bełchatów (obrońca tytułu) ze Stoczniowcem Gdańsk. Tak też się stało i już przed ostatnim dniem rywalizacji nasi mieli pewny awans. W niedzielę sanoczanie zagrali z aktualnym mistrzem Polski. Mimo prowadzenia 2:1 w setach, ostatecznie ulegli wyżej notowanej drużynie 2:3. Nie zmienia to jednak faktu, że również w tym spotkaniu TSV zagrało bardzo dobrze.

Juniorzy TSV awansowali do półfinału mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków. Zaprezentowali siatkówkę na wysokim poziomie, odporność psychiczną i dobre przygotowanie fizyczne. W meczu z Opolem Lubelskim, kiedy do awansu z grupy potrzebowaliśmy dwóch setów, przegrywaliśmy już 0:2. Mieliśmy nóż na gardle. W czwartej partii rywale mieli piłkę meczową przy stanie 25:26. Dodatkowo byliśmy zmęczeni poprzednim, pięciosetowym pojedynkiem z Gdańskiem. Ostatecznie jednak zwarliśmy szyki, wykrzesaliśmy resztki sił i zapisaliśmy tego seta na swoim koncie – relacjonuje Maciej Wiśniowski, trener juniorów TSV.

To ogromny sukces. Bardzo się cieszymy z historycznego awansu drużyny. Teraz przed nami wyzwanie związane z zabezpieczeniem finansów na półfinał. W wyjeździe na ćwierćfinał bardzo pomogła nam firma Herb i Urząd Miasta w Sanoku, serdecznie dziękujemy – mówi Andrzej Ostrowski, prezes TSV Sanok.

Półfinał mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 15-17 marca. Gospodarza wybierze PZPS, a skład grup poznamy po losowaniu.

Skład TSV: Dominik Bodziak, Krystian Gorzkowski, Jakub Cecuła, Dawid Zielonka, Jakub Kaczmarski, Jakub Mandzelowski, Kacper Pajęcki, Mikołaj Matuła, Hubert Stareńczak, Damian Bodziak, Kamil Florek, Kacper Kondrat, Kamil Pisiak. Trener: Maciej Wiśniowski. Foto: nadesłane

Retransmisja meczu Skra Bełchatów – TSV Sanok

źródło: Youtube.com / Opolska TV
foto: TSV Sanok

25-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)