REKLAMA
REKLAMA

Jeden pędził 113 km/h. Inny wydmuchał ponad 3,5 promila!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Nadmierna prędkość i jazda na „podwójnym gazie” sprawiła, że w miniony piątek i sobotę, w sumie 7 kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził 113 km/h. W Zahutyniu kierowca opla wydmuchał ponad 3,5 promila!

Prędkość

W piątkowe i sobotnie popołudnie 4 kierowców, podróżujących po drogach naszego powiatu straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. 5 lipca w miejscowości Blizne policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Rzeszowa, który motocyklem suzuki pędził 108 km/h. Tego samego dnia, w tej samej miejscowości prawo jazdy stracił ponadto 27-letni mieszkaniec Sosnowca. Swoim osobowym bmw jechał 113 km/h.

Kolejne dwa prawa jazdy zostały zatrzymane w sobotnie popołudnie w Besku. 42-letni mężczyzna z powiatu sanockiego osobowym fordem miał na liczniku 103 km/h. Dwa lata młodszy mężczyzna, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierując lexusem „wykręcił” 101km/h.

Promile

Kolejne trzy prawa jazdy zostały zatrzymane w związku z tym, że kierowcy usiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letrni mieszkaniec powiatu sanockiego. Zatrzymany w Zahutyniu (5 lipca), podczas pierwszego badania „wydmuchał” 3,6 promila. 1,3 promila miał w organizmie kierowca forda, którego policjanci zatrzymali w Sanoku. Kierowcą okazał się 66-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Trzecie prawo jazdy zostało zatrzymane dzień później w Czerteżu. Kierowca volkswagena, 63-letni mężczyzna miał ponad 0,6 promila.

red.
foto: archiwum Policji (2)

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)