REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Drugie życie basenu w Sanoku. Rozdano 600 darmowych biletów

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 15 listopada nastąpi ponowne uruchomienie basenów wewnętrznych Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Z tej okazji magistrat przekazał uczniom sanockich szkół 600 darmowych wejściówek na 15 i 16 listopada.

O przekazaniu bezpłatnych wejściówek poinformowano mieszkańców między innymi za pośrednictwem profilu Miasta Sanoka w mediach społecznościowych. Chodzi o 600 darmowych biletów podarowanych dzieciom i młodzieży z sanockich szkół podstawowych. Będą miały ważność przez dwa dni, 15 i 16 listopada. Jedne wejściówki obowiązują od 10:00 do 13:30, drugie od 13:30 do 16:00.

Ponowne otwarcie basenów wewnętrznych Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku 15 listopada oznacza wywiązanie się z umowy przez wykonawcę realizującego naprawy, co do terminu przywrócenia funkcjonalności obiektu. Właśnie tę datę podawano przy rozpoczęciu remontu po ulewie z 13 lipca. Przypomnijmy, że jak podaje urząd miasta, naprawy pochłonęły nieco ponad milion złotych.

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl


O ponownym uruchomieniu basenów wewnętrznych informowaliśmy wczoraj: SANOK: W piątek ruszają baseny wewnętrzne!

W najbliższy piątek 15 listopada nastąpi ponowne uruchomienie kompleksu Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Przerwa w dostępie do basenów była spowodowana zalaniem części pomieszczeń w obiekcie po nawałnicy, jaka przeszła nad Sanokiem w lipcu. Od tego czasu trwała naprawa uszkodzonych urządzeń. Teraz wszystko jest już gotowe na ponowne przyjęcie klientów.

Przerwa w funkcjonowaniu Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku oddanego do użytku w październiku 2018 roku była spowodowania gwałtowną ulewą, jaka wystąpiła 13 lipca br. i podtopieniami, które wystąpiły w niektórych pomieszczeniach obiektu.

W komunikatach wydawanych przez magistrat dowiadywaliśmy się między innymi, że: – Wstępne wnioski komisji mówią o tym, że pomieszczenia zostały zalane poprzez przyłącza sanitarne i kanalizacji technologicznej odprowadzającej wodę do kanalizacji sanitarnej. W pomieszczeniach zostały zalane urządzenia elektrotechniczne, 23 pompy, 13 wentylatorów z silnikami elektrycznymi, elektrozawory, szafki elektroniczne sterujące, obudowy szaf wentylatorowni, część urządzeń i okablowania, sterowania i klapy kanałów wentylacyjnych oraz ich izolacja i rekuperatory. Ustalono, że poziom ścieków w kolektorze sanitarnym wyniósł około 2,5 metra powyżej poziomu dna kolektora. Komisja zaleciła pilny montaż zaworów.

Naprawa uszkodzeń miała potrwać około 17 tygodni. Teraz, prace zawierające dostawę, montaż i uruchomienie elementów systemów instalacji technologicznych w Centrum Rehabilitacji i Sportu, dobiegają końca.

Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem centrali nawiewno-wywiewnej, zamontowano kanały wentylacyjne basenu pływackiego, napełniono baseny. Woda została zbadana i spełnia wszystkie zalecane normy, obecnie jest podgrzewana. W czwartek planowany jest odbiór wykonanych prac. Według zapewnień wykonawcy, kompleks basenów ma zostać uruchomiony zgodnie z umową do 15 listopada i na dzień dzisiejszy nie mamy informacji, by były jakieś trudności i przesunięcia – mówi nam Emilia Trześniowska, odpowiedzialna za kontakt z mediami w UM Sanok.

Koszt napraw wyniesie nieco ponad 1 mln zł. Nie jest jeszcze znana kwota odszkodowania. Na ten moment ubezpieczyciel nie zajął stanowiska ws. kwoty odszkodowania.

Reasumując, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, baseny zostaną uruchomione w piątek 15 listopada.

Burmistrz Tomasz Matuszewski na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że termin ważności wszystkich karnetów zostaje wydłużony do 31 grudnia 2020 roku.

źródło: Red., profil Facebook Miasta Sanok

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)