REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Drugie życie basenu w Sanoku. Rozdano 600 darmowych biletów

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 15 listopada nastąpi ponowne uruchomienie basenów wewnętrznych Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Z tej okazji magistrat przekazał uczniom sanockich szkół 600 darmowych wejściówek na 15 i 16 listopada.

O przekazaniu bezpłatnych wejściówek poinformowano mieszkańców między innymi za pośrednictwem profilu Miasta Sanoka w mediach społecznościowych. Chodzi o 600 darmowych biletów podarowanych dzieciom i młodzieży z sanockich szkół podstawowych. Będą miały ważność przez dwa dni, 15 i 16 listopada. Jedne wejściówki obowiązują od 10:00 do 13:30, drugie od 13:30 do 16:00.

Ponowne otwarcie basenów wewnętrznych Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku 15 listopada oznacza wywiązanie się z umowy przez wykonawcę realizującego naprawy, co do terminu przywrócenia funkcjonalności obiektu. Właśnie tę datę podawano przy rozpoczęciu remontu po ulewie z 13 lipca. Przypomnijmy, że jak podaje urząd miasta, naprawy pochłonęły nieco ponad milion złotych.

foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl


O ponownym uruchomieniu basenów wewnętrznych informowaliśmy wczoraj: SANOK: W piątek ruszają baseny wewnętrzne!

W najbliższy piątek 15 listopada nastąpi ponowne uruchomienie kompleksu Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Przerwa w dostępie do basenów była spowodowana zalaniem części pomieszczeń w obiekcie po nawałnicy, jaka przeszła nad Sanokiem w lipcu. Od tego czasu trwała naprawa uszkodzonych urządzeń. Teraz wszystko jest już gotowe na ponowne przyjęcie klientów.

Przerwa w funkcjonowaniu Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku oddanego do użytku w październiku 2018 roku była spowodowania gwałtowną ulewą, jaka wystąpiła 13 lipca br. i podtopieniami, które wystąpiły w niektórych pomieszczeniach obiektu.

W komunikatach wydawanych przez magistrat dowiadywaliśmy się między innymi, że: – Wstępne wnioski komisji mówią o tym, że pomieszczenia zostały zalane poprzez przyłącza sanitarne i kanalizacji technologicznej odprowadzającej wodę do kanalizacji sanitarnej. W pomieszczeniach zostały zalane urządzenia elektrotechniczne, 23 pompy, 13 wentylatorów z silnikami elektrycznymi, elektrozawory, szafki elektroniczne sterujące, obudowy szaf wentylatorowni, część urządzeń i okablowania, sterowania i klapy kanałów wentylacyjnych oraz ich izolacja i rekuperatory. Ustalono, że poziom ścieków w kolektorze sanitarnym wyniósł około 2,5 metra powyżej poziomu dna kolektora. Komisja zaleciła pilny montaż zaworów.

Naprawa uszkodzeń miała potrwać około 17 tygodni. Teraz, prace zawierające dostawę, montaż i uruchomienie elementów systemów instalacji technologicznych w Centrum Rehabilitacji i Sportu, dobiegają końca.

Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem centrali nawiewno-wywiewnej, zamontowano kanały wentylacyjne basenu pływackiego, napełniono baseny. Woda została zbadana i spełnia wszystkie zalecane normy, obecnie jest podgrzewana. W czwartek planowany jest odbiór wykonanych prac. Według zapewnień wykonawcy, kompleks basenów ma zostać uruchomiony zgodnie z umową do 15 listopada i na dzień dzisiejszy nie mamy informacji, by były jakieś trudności i przesunięcia – mówi nam Emilia Trześniowska, odpowiedzialna za kontakt z mediami w UM Sanok.

Koszt napraw wyniesie nieco ponad 1 mln zł. Nie jest jeszcze znana kwota odszkodowania. Na ten moment ubezpieczyciel nie zajął stanowiska ws. kwoty odszkodowania.

Reasumując, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, baseny zostaną uruchomione w piątek 15 listopada.

Burmistrz Tomasz Matuszewski na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że termin ważności wszystkich karnetów zostaje wydłużony do 31 grudnia 2020 roku.

źródło: Red., profil Facebook Miasta Sanok

15-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)