REKLAMA
REKLAMA

Kilkuset harcerzy rozpoczyna wypoczynek. Są bezpieczni w Bieszczadach?

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wraz z nadejściem wakacji policjanci kontrolują, czy miejsca, w których wypoczywają dzieci, są odpowiednio zabezpieczone. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich. Kilkuset harcerzy z całej Polski w lipcu rozpoczyna wypoczynek w Bieszczadach.

Od początku wakacji policjanci w powiecie bieszczadzkim przeprowadzają, we współpracy z innymi służbami, kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Na naszym terenie, co roku odbywają się obozy harcerskie. Przedstawiciele służb są w bieżącym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiają uczestników obozu na występowanie możliwych niebezpieczeństw.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić spotkania z harcerzami.

KPP Ustrzyki Dolne

02-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)