REKLAMA
REKLAMA

Cztery strzeżone kąpieliska w Bieszczadach! Dwa razy dłuższe plaże. Kto się wybiera? (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 1 lipca w Bieszczadach działają strzeżone kąpieliska. Co ważne turyści i mieszkańcy mają do dyspozycji znacznie dłuższe plaże.

 

Od 1 lipca zapraszamy na strzeżone kąpieliska w Polańczyku – Cypel oraz tzw. Patelnia, w Solinie przy przystani Białej Floty oraz w Wołkowyi na Zielonej Plaży. Każde z kąpielisk ma około 100 m długości czyli powiększyły się względem ubiegłego roku o 50 m. Odpoczywając nad wodą pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie, nad którym czuwa Bieszczadzkie WOPR. Z naszej strony życzymy pięknej pogody i udanych urlopów w Gminie Solina! – zachęcają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Solinie na swoim fanpage na Facebooku.

Warto dodać, że na terenie całego Podkarpacia w sezonie letnim 2019 będzie można skorzystać z dziewięciu kąpielisk.  Miejsca te znalazły się w wykazie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, wszystkie zostały przebadane i nadają się do kąpieli.

Wypoczywając nad wodą nie wolno zapomnieć o rozsądku i wyobraźni. Kapok podczas relaksu na rowerkach wodnych czy kajakach, ostrożność wobec alkoholu, rozwaga w korzystaniu z nieznanych nam akwenów i dbałość o współtowarzyszy – te kwestie trzeba mieć na uwadze.

 

 

foto: GOKSiT Solina

02-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)