REKLAMA
REKLAMA

Cztery strzeżone kąpieliska w Bieszczadach! Dwa razy dłuższe plaże. Kto się wybiera? (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 1 lipca w Bieszczadach działają strzeżone kąpieliska. Co ważne turyści i mieszkańcy mają do dyspozycji znacznie dłuższe plaże.

 

Od 1 lipca zapraszamy na strzeżone kąpieliska w Polańczyku – Cypel oraz tzw. Patelnia, w Solinie przy przystani Białej Floty oraz w Wołkowyi na Zielonej Plaży. Każde z kąpielisk ma około 100 m długości czyli powiększyły się względem ubiegłego roku o 50 m. Odpoczywając nad wodą pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie, nad którym czuwa Bieszczadzkie WOPR. Z naszej strony życzymy pięknej pogody i udanych urlopów w Gminie Solina! – zachęcają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Solinie na swoim fanpage na Facebooku.

Warto dodać, że na terenie całego Podkarpacia w sezonie letnim 2019 będzie można skorzystać z dziewięciu kąpielisk.  Miejsca te znalazły się w wykazie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, wszystkie zostały przebadane i nadają się do kąpieli.

Wypoczywając nad wodą nie wolno zapomnieć o rozsądku i wyobraźni. Kapok podczas relaksu na rowerkach wodnych czy kajakach, ostrożność wobec alkoholu, rozwaga w korzystaniu z nieznanych nam akwenów i dbałość o współtowarzyszy – te kwestie trzeba mieć na uwadze.

 

 

foto: GOKSiT Solina

02-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)