REKLAMA
REKLAMA

Cztery strzeżone kąpieliska w Bieszczadach! Dwa razy dłuższe plaże. Kto się wybiera? (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 1 lipca w Bieszczadach działają strzeżone kąpieliska. Co ważne turyści i mieszkańcy mają do dyspozycji znacznie dłuższe plaże.

 

Od 1 lipca zapraszamy na strzeżone kąpieliska w Polańczyku – Cypel oraz tzw. Patelnia, w Solinie przy przystani Białej Floty oraz w Wołkowyi na Zielonej Plaży. Każde z kąpielisk ma około 100 m długości czyli powiększyły się względem ubiegłego roku o 50 m. Odpoczywając nad wodą pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie, nad którym czuwa Bieszczadzkie WOPR. Z naszej strony życzymy pięknej pogody i udanych urlopów w Gminie Solina! – zachęcają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Solinie na swoim fanpage na Facebooku.

Warto dodać, że na terenie całego Podkarpacia w sezonie letnim 2019 będzie można skorzystać z dziewięciu kąpielisk.  Miejsca te znalazły się w wykazie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, wszystkie zostały przebadane i nadają się do kąpieli.

Wypoczywając nad wodą nie wolno zapomnieć o rozsądku i wyobraźni. Kapok podczas relaksu na rowerkach wodnych czy kajakach, ostrożność wobec alkoholu, rozwaga w korzystaniu z nieznanych nam akwenów i dbałość o współtowarzyszy – te kwestie trzeba mieć na uwadze.

 

 

foto: GOKSiT Solina

02-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)