REKLAMA
REKLAMA

Kolejne elementy konstrukcji gotowe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Koniec roku obfituje w oddawanie do użytku, lub po prostu kończeniu inwestycji. Tak jest w przypadku budowy konstrukcji zabezpieczającej czynne osuwisko, znajdujące się na skarpie pod klasztorem ojców Franciszkanów w Sanoku.

Jak już informowaliśmy, umowę na wykonanie zadania podpisano 8 lipca z firmą Keller Polska Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi blisko 5 mln złotych. Gmina Miasta Sanoka uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego. Przyznano je w wysokości 80 proc. wartości inwestycji, czyli niespełna 4 mln złotych.

Inwestycja polega na zabezpieczeniu czynnego osuwiska poprzez wykonanie konstrukcji oporowej w postaci dwóch linii palisad żelbetowych oraz czterech linii murów oporowych wspartych poprzecznie poprzez belki żelbetowe. Mury oporowe zostaną zamocowane do podłoża nośnego za pomocą osiemdziesięciu kotew gruntowych. Przy klasztorze zostaną również wykonane 32 dreny wiercone o dł. 10 m, umożliwiające odwodnienie terenu, zostanie też wyremontowana istniejąca kanalizacja deszczowa (o długości 172 m), która będzie podłączona do istniejącej sieci.

Zdjęcia wykonane 21 listopada


Zdjęcia wykonane 20 sierpnia

 

Zdjęcia wykonane 30 lipca

 

 

Zdjęcia wykonane 18 czerwca

 

źródło: Red., UM Sanok

 

SANOK: Ujarzmianie osuwiska. Trwają prace na Podgórzu (FOTO)

SANOK: Ruchoma skarpa, setki pęknięć. Ruszyły prace przy zabezpieczeniu

Kolejne pęknięcia na murach klasztoru Franciszkanów. Skarpa „pracuje” (ZDJĘCIA)

SANOK: Solidne wzmocnienie skarpy pod klasztorem Franciszkanów. Inwestycja za 5 mln zł (ZDJĘCIA)

 

 

21-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)