REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Solidne wzmocnienie skarpy pod klasztorem Franciszkanów. Inwestycja za 5 mln zł (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Najprawdopodobniej już w lipcu ruszą prace budowlane na zboczu pod klasztorem oo. Franciszkanów w Sanoku. Inwestcycja za 5 mln zł będzie polegać między innymi na wykonaniu 4 linii murów oporowych kotwionych do podłoża nośnego za pomocą kotew gruntowych oraz 2 palisad żelbetowych, posadowionych na palach fundamentowych.

Z urzędu miasta otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania dotyczące osuwiska pod klasztorem oo. Franciszkanów w Sanoku. Dowiadujemy się z nich między innymi o tym, kiedy najprawdopodobniej ruszą prace budowlane, na czym będą polegały, jaka jest wartość zadania i z jakich środków zostanie ono zrealizowane:

Karta rejestracyjna osuwiska została wykonana w maju 2016 r. W grudniu 2016 r. Gmina Miasta Sanoka wystąpiła o opinię do wojewódzkiego zespołu, powołanego przez Wojewodę Podkarpackiego, nadzorującego realizację zadań w zakresie przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków. Otrzymano pozytywną opinię i na jej podstawie wystąpiono z wnioskiem o dofinansowanie zadania na wykonanie dokumentacji geologiczno–inżynierskiej i dokumentacji projektowej na zabezpieczenie osuwiska. Wykonawcą dokumentacji było Przedsiębiorstwo Geologiczne S.A.

14.06.2019 r. gmina utworzyła oferty w przetargu nieograniczonym na roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu osuwiska. Otrzymano 3 oferty, trwa procedura polegająca na badaniu otrzymanych ofert i wyborze oferty najkorzystniejszej.

Prace rozpoczną się po wybraniu wykonawcy oraz podpisaniu umowy na roboty budowlane. Najprawdopodobniej roboty ruszą w lipcu 2019 r.

Prace budowlane będą polegały na budowie konstrukcji zabezpieczającej osuwisko. Nad ulicą Podgórze zostaną wykonane 4 linie murów oporowych kotwionych do podłoża nośnego za pomocą kotew gruntowych oraz 2 palisady żelbetowe, posadowione na palach fundamentowych. Między murami oporowymi a palisadami zostaną wykonane belki żelbetowe stężające całą konstrukcję. Na powierzchni terenu zostanie położona geokrata, która z czasem zostanie zazieleniona. Nad Schodami Franciszkańskimi teren zostanie zabezpieczony poprzez wykonanie kotw gruntowych i również na powierzchni zostanie ułożona geokrata.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 11.10.2019 r.

Wartość zadania według kosztorysu inwestorskiego wynosi 4 480 000,00zł netto.

Gmina Miasta Sanoka otrzymała promesę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego i zadanie polegające na zabezpieczeniu osuwiska zostanie dofinansowane ze środków przeznaczonych na usuwanie klęsk żywiołowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kolejne pęknięcia na murach klasztoru Franciszkanów. Skarpa „pracuje” (ZDJĘCIA)

źródło: Red., Urząd Miasta Sanoka

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)