REKLAMA
REKLAMA

Co dalej ze śmieciami w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 4 września w dzielnicy Wójtostwo odbyło się spotkanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z mieszkańcami osiedla. Sporo czasu poświęcono tematowi przyszłości gospodarki śmieciowej w naszym mieście. Rozpoczęło się kontrowersyjnie, bo od ulotki, która nawoływała do „udaremnienia” rzekomego pomysłu przywozu i przeładowywania odpadów na Wójtostwie. Później byliśmy świadkami żywej dyskusji na ten ważny temat. Publikujemy nagranie z fragmentami spotkania dotyczącymi śmieci. Niestety, wciąż nie otrzymaliśmy z urzędu odpowiedzi na szczegółowe pytania w tej kwestii.

Pytania dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi przesłaliśmy do sekretariatu Urzędu Miasta w Sanoku oraz sekretariatu SPGK w dniu 29 sierpnia. Dziś (12.09.2019, godzina 12:00) mija zatem 14 dzień oczekiwania na odpowiedzi.

Grafika poglądowa

Pytania, które zadaliśmy:

1. Na jakim etapie realizacji jest plan czy też zamiar przejęcia wywozu odpadów przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne?
2. Czy jeśli SPGK chciałoby realizować zadania z zakresu wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych, czy byłaby konieczność zakupu dodatkowego sprzętu i pojazdów? Jeśli tak, to jakich? Za jaką kwotę?
3. Jaka jest ogólna kwota, którą SPGK lub Miasto Sanok musiałoby wydatkować, aby przygotować i dostosować SPGK do świadczenia opisywanych usług na odpowiednim poziomie?
4. Jakie byłoby źródło finansowania?
5. Czy przejęcie opisywanych usług przez SPGK wiązałoby się z podniesieniem stawek opłat za wywóz śmieci dla mieszkańców miasta? W jakim zakresie?
6. Jakie oszczędności, w jakim okresie udałoby się osiągnąć, dzięki przeprowadzeniu tych działań?
7. Jakie jeszcze korzyści osiągną mieszkańcy po przeprowadzeniu omawianych działań?
8. Od kiedy SPGK mogłoby przejąć świadczenie usług?

Publikowaliśmy już zapis video całego spotkania z mieszkańcami Wójtostwa. Dzisiaj prezentujemy fragmenty dotyczące śmieci.

Jak wspominaliśmy, spotkanie rozpoczęło się od kontrowersyjnej ulotki, którą dystrybuowano wśród mieszkańców dzielnicy. Wyglądała tak (skan):

Materiały przekazane naszej redakcji

ZOBACZ RÓWNIEŻ NAGRANIE Z CAŁEGO SPOTKANIA (publikacja 5.09.2019):

Drogi, śmieci i porodówka. Spotkanie burmistrza na Wójtostwie (VIDEO, ZDJĘCIA)

14-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)