REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA / LESKO: Powiat chce powstrzymać ideologię LGBT. Kontrowersje i lawina komentarzy

LESKO / PODKARPACIE. Rada Powiatu Leskiego podjęła stanowisko w sprawie powstrzymania ideologii LGBT w powiecie leskim. Przyjęte jednogłośnie założenia wywołały kontrowersje i lawinę komentarzy. W dokumencie czytamy między innymi: – Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.

Stanowisko w sprawie ideologii LGBT Rada Powiatu Leskiego podjęła 26 kwietnia. Głosowanie było jednogłośne. Za przyjęciem dokumenty rękę podniosło 15 radnych, czyli pełny skład powiatowego organu.

W rozmowie z naszym reporterem, przewodniczący rady Marek Małecki przyznaje, że inicjatywa podjęcia stanowiska w tej sprawie nie należała do konkretnej osoby, wypłynęła ze środowiska radnych i mieszkańców powiatu pochodzących z różnych regionów powiatu.

Inicjatywa wyszła ogólnie ze środowiska rady, a także mieszkańców. Chciałbym zaznaczyć, że każde stanowisko rady konsultowane jest ze społeczeństwem. W tym przypadku również przeprowadziliśmy konsultacje, odbywając wiele rozmów z rodzicami uczniów uczęszczających do naszych szkół – mówi Marek Małecki, przewodniczący Rady Powiatu Leskiego. – Wszyscy w radzie jesteśmy katolikami, ja również. Nie jesteśmy przeciwnikiem żadnej innej wiary, innych poglądów, ale też nie możemy pozwolić na niektóre zachowania, jak np. rozmowy o seksie z dziećmi z oddziałów zerowych.

Jestem osobą wierzącą i nie zmienię swoich poglądów, żeby nie wiem co się miało ze mną stać – dodaje Marek Małecki.

Stanowisko, które podjęliśmy, to nie jest żaden nieprzemyślany ruch, tylko poważna sprawa i głos w aktualnie toczącej się w Polsce dyskusji. Głosowałem za i podtrzymuję tę decyzję – mówi Andrzej Olesiuk, starosta leski. – Uchwalenie tej deklaracji miało rozpocząć dyskusję nad tematem, ponieważ uważamy, że rodzice uczniów z naszych szkół, a także nauczyciele powinni mieć wiedzę na ten temat. Mówię to jako nauczyciel z 30-letnim stażem i były dyrektor dwóch szkół. Nie chcemy nikogo urażać czy obciążać. Chcieliśmy natomiast zabrać głos w sprawie.

W dokumencie zawarto trzy główne założenia:

1. Nie zgadzamy się na wprowadzanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu przyjaciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie nazywanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m. in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania w szczególności w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników, czy kontrahentów.

Publikacja stanowiska wywołała niemałe kontrowersje. Napisano kilkadziesiąt komentarzy. Co Państwo o nim sądzą? Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na naszym forum.

Stanowisko Rady Powiatu Leskiego. Źródło: profil Powiat Leski na Facebook.com

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)