REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA / LESKO: Powiat chce powstrzymać ideologię LGBT. Kontrowersje i lawina komentarzy

LESKO / PODKARPACIE. Rada Powiatu Leskiego podjęła stanowisko w sprawie powstrzymania ideologii LGBT w powiecie leskim. Przyjęte jednogłośnie założenia wywołały kontrowersje i lawinę komentarzy. W dokumencie czytamy między innymi: – Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.

Stanowisko w sprawie ideologii LGBT Rada Powiatu Leskiego podjęła 26 kwietnia. Głosowanie było jednogłośne. Za przyjęciem dokumenty rękę podniosło 15 radnych, czyli pełny skład powiatowego organu.

W rozmowie z naszym reporterem, przewodniczący rady Marek Małecki przyznaje, że inicjatywa podjęcia stanowiska w tej sprawie nie należała do konkretnej osoby, wypłynęła ze środowiska radnych i mieszkańców powiatu pochodzących z różnych regionów powiatu.

Inicjatywa wyszła ogólnie ze środowiska rady, a także mieszkańców. Chciałbym zaznaczyć, że każde stanowisko rady konsultowane jest ze społeczeństwem. W tym przypadku również przeprowadziliśmy konsultacje, odbywając wiele rozmów z rodzicami uczniów uczęszczających do naszych szkół – mówi Marek Małecki, przewodniczący Rady Powiatu Leskiego. – Wszyscy w radzie jesteśmy katolikami, ja również. Nie jesteśmy przeciwnikiem żadnej innej wiary, innych poglądów, ale też nie możemy pozwolić na niektóre zachowania, jak np. rozmowy o seksie z dziećmi z oddziałów zerowych.

Jestem osobą wierzącą i nie zmienię swoich poglądów, żeby nie wiem co się miało ze mną stać – dodaje Marek Małecki.

Stanowisko, które podjęliśmy, to nie jest żaden nieprzemyślany ruch, tylko poważna sprawa i głos w aktualnie toczącej się w Polsce dyskusji. Głosowałem za i podtrzymuję tę decyzję – mówi Andrzej Olesiuk, starosta leski. – Uchwalenie tej deklaracji miało rozpocząć dyskusję nad tematem, ponieważ uważamy, że rodzice uczniów z naszych szkół, a także nauczyciele powinni mieć wiedzę na ten temat. Mówię to jako nauczyciel z 30-letnim stażem i były dyrektor dwóch szkół. Nie chcemy nikogo urażać czy obciążać. Chcieliśmy natomiast zabrać głos w sprawie.

W dokumencie zawarto trzy główne założenia:

1. Nie zgadzamy się na wprowadzanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu przyjaciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie nazywanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m. in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania w szczególności w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników, czy kontrahentów.

Publikacja stanowiska wywołała niemałe kontrowersje. Napisano kilkadziesiąt komentarzy. Co Państwo o nim sądzą? Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami na naszym forum.

Stanowisko Rady Powiatu Leskiego. Źródło: profil Powiat Leski na Facebook.com

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)