REKLAMA
REKLAMA

Mażoretki Sunshine z Beska na Mistrzostwach Europy! (FOTORELACJA)

BESKO / PODKARPACIE. Mażoretki Sunshine Besko wróciły z szesnastych Mistrzostw Europy Mażoretek Federacji IAM w Gyor (Węgry). Dziewczyny od 14 do 18 sierpnia rywalizowały z najsilniejszymi zespołami w Europie, w sumie zaprezentowało się 70 drużyn, między innymi z Czech, Węgier, Francji.

Wyjazd grupy Mażoretek Sunshine i reprezentowanie Polski na tych zawodach, to zasługa zajęcia trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski, gdzie otrzymały nominację na Węgierskie Mistrzostwa Europy. Podczas imprezy, grupa prowadzona przez choreografa i instruktora Adama Robla, walczyła w kategorii Senior, zarówno w defiladzie, jak i na scenie.

Suma obydwu występów dała nam w konsekwencji 8 lokatę, co początkowo nie do końca uznaliśmy jako sukces, bo wiedzieliśmy, że stać nas na nawiązanie walki o wyższe miejsca. Jednak, teraz podchodzimy do tego z większym optymizmem, w końcu jesteśmy ósmą drużyną w Europie! – podkreśla Adam Robel. – Do miejsca na podium zabrakło nam niespełna 1,5 punktu, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – dodaje.

Cały wyjazd mażoretki wraz z instruktorem oceniają bardzo pozytywnie. Jak podkreślają,  rywalizacja na takim poziomie uczy i motywuje do jeszcze większej pracy.

Zamiast medalu przywozimy niesamowite przeżycia, cenne doświadczenie, poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, zmierzyliśmy się z najlepszymi Mażoretkami w Europie, a w dniu wolnym od występu zwiedziliśmy Wiedeń. Wróciliśmy bardzo zamotywani do dalszej pracy i już czekamy na kolejne wyzwania – mówią zgodnie.

Przypomnijmy, że to już drugi wyjazd Mażoretek z Beska na Mistrzostwa Europy, dwa lata temu dziewczyny wywalczyły 6-miejsce w Bułgarii.

W Besku działają 4 grupy Mażoretek (senior, junior, kadetki, mini) łącznie 90 dziewczyn. Tak duże zainteresowanie oraz wsparcie ze strony Gminy Besko, GOK Besko, oraz OSP Besko sprawiają, że grupy z Beska mogą nawiązywać rywalizację na najwyższym poziomie zarówno w kraju, jak i w Europie.

 

materiały nadesłane

21-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)