REKLAMA
REKLAMA

Mażoretki Sunshine z Beska na Mistrzostwach Europy! (FOTORELACJA)

BESKO / PODKARPACIE. Mażoretki Sunshine Besko wróciły z szesnastych Mistrzostw Europy Mażoretek Federacji IAM w Gyor (Węgry). Dziewczyny od 14 do 18 sierpnia rywalizowały z najsilniejszymi zespołami w Europie, w sumie zaprezentowało się 70 drużyn, między innymi z Czech, Węgier, Francji.

Wyjazd grupy Mażoretek Sunshine i reprezentowanie Polski na tych zawodach, to zasługa zajęcia trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski, gdzie otrzymały nominację na Węgierskie Mistrzostwa Europy. Podczas imprezy, grupa prowadzona przez choreografa i instruktora Adama Robla, walczyła w kategorii Senior, zarówno w defiladzie, jak i na scenie.

Suma obydwu występów dała nam w konsekwencji 8 lokatę, co początkowo nie do końca uznaliśmy jako sukces, bo wiedzieliśmy, że stać nas na nawiązanie walki o wyższe miejsca. Jednak, teraz podchodzimy do tego z większym optymizmem, w końcu jesteśmy ósmą drużyną w Europie! – podkreśla Adam Robel. – Do miejsca na podium zabrakło nam niespełna 1,5 punktu, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – dodaje.

Cały wyjazd mażoretki wraz z instruktorem oceniają bardzo pozytywnie. Jak podkreślają,  rywalizacja na takim poziomie uczy i motywuje do jeszcze większej pracy.

Zamiast medalu przywozimy niesamowite przeżycia, cenne doświadczenie, poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, zmierzyliśmy się z najlepszymi Mażoretkami w Europie, a w dniu wolnym od występu zwiedziliśmy Wiedeń. Wróciliśmy bardzo zamotywani do dalszej pracy i już czekamy na kolejne wyzwania – mówią zgodnie.

Przypomnijmy, że to już drugi wyjazd Mażoretek z Beska na Mistrzostwa Europy, dwa lata temu dziewczyny wywalczyły 6-miejsce w Bułgarii.

W Besku działają 4 grupy Mażoretek (senior, junior, kadetki, mini) łącznie 90 dziewczyn. Tak duże zainteresowanie oraz wsparcie ze strony Gminy Besko, GOK Besko, oraz OSP Besko sprawiają, że grupy z Beska mogą nawiązywać rywalizację na najwyższym poziomie zarówno w kraju, jak i w Europie.

 

materiały nadesłane

21-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)