REKLAMA
REKLAMA

Młody sanoczanin umarł w USA. Zbiórka na pogrzeb w Polsce

SANOK / PODKARPACIE. 5 lipca w Chicago zmarł 27-letni Mateusz Burnatowski z Sanoka. Młody chłopak wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby realizować swoje cele zawodowe oraz pasje. Był lubianym i cenionym pracownikiem. Siostra zmarłego założyła zbiórkę i zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji pogrzebu w Polsce oraz czuwania w Chicago.

Na platformie gofundme.com siostra zmarłego Mateusza z Sanoka zamieściła poniższy wpis:

Mateusz Burnatowski był naszym ukochanym bratem. Odszedł mając zaledwie 27 lat i wielkie plany na życie. Zmarł w Chicago, gdzie przyjechał, aby realizować swój „American Dream”. Był młodym, wesołym, pełnym pasji do życia człowiekiem. Uwielbianym przez wielu przyjacielem i cenionym pracownikiem.

Choć ciężko nam jest dziś zrozumieć dlaczego tak się stało, chcielibyśmy pożegnać się z nim w godny sposób, na jaki zasługuje. Pogrzeb zorganizowany będzie w Polsce, gdzie się wychował. Chcielibyśmy także zorganizować czuwanie w Chicago, gdzie każdy z przyjaciół miałby możliwość pożegnania się z nim po raz ostatni.

Niestety, koszta związane z pogrzebem i uroczystościami pożegnalnymi przekraczają nasze możliwości finansowe. Wobec czego prosimy Was o wsparcie finansowe. Każda donacja bardzo nam pomoże.

O dacie i czasie pożegnania szczątek naszego brata powiadomimy jak tylko będziemy znać jakieś szczegóły. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji i za nasza rodzinę oraz dziękujemy za wszelka pomoc i wsparcie w tym szczególnie trudnym dla nas czasie.

Mateusz, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju Braciszku +

Potrzebne jest 6,5 tys. dolarów. W przeliczeniu na złotówki, to blisko 25 tys. zł. Na ten moment udało się zebrać 1,225 $. Wsparcia można udzielić pod poniższym linkiem.

ZBIÓRKA GOFUNDME – KLIKNIJ

AKTUALIZACJA:

Rodzina zmarłego poinformowała nas o uruchomieniu zbiórki również na platformie zrzutka.pl. Link poniżej.

ZBIÓRKA – ZRZUTKA.PL

Mateusz Burnatowski 24.09.1991- 5.07.2019

źródło: gofundme.com

09-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)