REKLAMA
REKLAMA

Mobbing w leskiej policji? Komenda wojewódzka bada atmosferę pracy

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zleciła przeprowadzenie badania, które ma pokazać atmosferę w pracy w KPP w Lesku. Otrzymujemy sygnały od internautów, że mogło tam dojść do mobbingu.

Jak twierdzi jeden z naszych Czytelników, w komendzie w Lesku miało dochodzić do zastraszania funkcjonariuszy przez przełożonych. Rzekomo policjanci zarzucają komendantowi mobbing.

W związku z tą sprawą jeden z funkcjonariuszy wylądował w szpitalu i skierował do Komendanta Wojewódzkiego pismo opisujące te patologiczne relacje.

Nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdza, że kilka tygodni temu do KWP dotarły informacje mogące świadczyć o nieprawidłowościach w relacjach pomiędzy przełożonym, a funkcjonariuszami komendy powiatowej w Lesku. 
 
Chcąc wyjaśnić tę sytuację i dokonać jej oceny, Komendant zlecił sekcji psychologów przeprowadzenie badania atmosfery pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku. Po opracowaniu ankiety, w czerwcu 2019 r. w kilku terminach, przeprowadzono badanie sondażowe, udział w nich był anonimowy. Aktualnie trwa opracowywanie raportu z badania – dodaje rzecznik.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w każdej jednostce Policji województwa podkarpackiego obowiązują wewnętrzne procedury antymobbingowe, które służą przeciwdziałaniu zachowaniom wypełniającym znamiona mobbingu. Każdy funkcjonariusz jest z nimi zapoznawany.

Niewłaściwe zachowania, które mogą wypełniać znamiona mobbingu mogą mieć różne konsekwencje, w zależności od tego, czy stanowią przestępstwo, przewinienie dyscyplinarne czy inne naruszenie – kwituje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel.

Komisarz Jacek Pączek, Komendant Powiatowy Policji w Lesku nie rozumie, dlaczego w kontekście tego, co ma miejsce na komendzie, mówi się w kategoriach mobbingu.

Były prowadzone badania atmosfery pracy w formie ankiety. Dlaczego mobbing? Nikt go nie potwierdził. Nie są wdrożone procedury antymobbingowe. Każdy funkcjonariusz je zna i może z nich skorzystać. Nikt, włącznie z pracownikami cywilnymi, tego nie zrobił – wyjaśnia.

Do sprawy wrócimy.

 

foto: poglądowe/red. esanok

 

12-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)