REKLAMA
REKLAMA

Nie pomogły fałszywki za 1000 dolarów. Pakistańczyk musiał zawrócić

GRANICA. W Medyce funkcjonariusze SG ujawnili Pakistańczyka, który podczas kontroli granicznej posłużył się fałszywym włoskim tytułem pobytowym. Mężczyzna w zanadrzu miał również fałszywkę imitującą włoski dowód osobisty. Został zawrócony na Ukrainę.


Zdarzenie miało miejsce w środę (10 kwietnia) w trakcie kontroli granicznej na przejściu granicznym w Medyce.

35-letni Pakistańczyk podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

W trakcie kontroli mężczyzna przedstawił paszport oraz włoski dokument pobytowy (uprawniający do pracy oraz pobytu na terytorium Włoch). Karta pobytu wzbudziła podejrzenie strażników co do autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi szybko ustalili, że dokument jest w całości podrobiony.

W bagażu cudzoziemca ujawniono także inny dokument wydany rzekomo przez władze Włoch – tym razem był to fałszywy dowód osobisty mający potwierdzać włoskie obywatelstwo.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do próby oszustwa i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodał, że w rzeczywistości chciał dotrzeć do Niemiec. Za fałszywki, przebywając jeszcze w Pakistanie, zapłacił 1000 dolarów.

Wobec cudzoziemca wydano decyzję o odmowie wjazdu, a następnie skierowano z powrotem na Ukrainę.

W 2019 roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili w trakcie kontroli granicznej już ponad 220 różnego rodzaju fałszywych dokumentów.

 

BiOSG

 

12-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)