REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Europejska zarejestrowała eurolisty. Elżbieta Łukacijewska startuje z ostatniego miejsca (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Koalicja Europejska zarejestrowała listy z podpisami poparcia dla kandydatów w zbliżających się eurowyborach. Listę otwiera Czesław Siekierski, europoseł PSL. Na drugiej pozycji posłanka PO Krystyna Skowrońska. Trzecie miejsce na liście obsadził Marek Ustrobiński z SLD, który jest wiceprezydentem Rzeszowa. Dopiero 10., ostatnie miejscu na liście zajmuje obecna europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu poinformował, że Koalicja Europejska zebrała kilkadziesiąt tysięcy podpisów. Aby skutecznie zarejestrować listę kandydatów potrzebne było pozyskanie 10 tys. podpisów poparcia.

Zaprezentowano listę z 10 nazwiskami osób, które powalczą o euromandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Przypomnijmy, że Koalicję Europejską obok Platformy Obywatelskiej tworzą: PSL, . Nowoczesna, SLD i Zieloni.

Lista Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego:

1. Czesław Siekierski – europoseł PSL
2. Krystyna Skowrońska – poseł PO
3. Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa, SLD
4. Maciej Józefowicz – Zieloni
5. Joanna Frydrych – posłanka PO
6. Renata Butryn – była posłanka
7. Marek Rząsa – poseł PO
8. Józef Szkoła – radny powiatu jarosławskiego
9. Barbara Zych – były doradca prezydenta Tarnobrzega
10. Elżbieta Łukacijewska – europosłanka PO

Osoby interesujące się losami europosłów, samorządowców i polityków z Podkarpacia zaskakiwać może dopiero 10 miejsce na liście obecnej europosłanki Platformy Obywatelskiej Elżbiety Łukacijewskiej. Przypomnijmy, że według pierwszych doniesień medialnych dotyczących kształtu listy KE, była wójt gminy Cisna przymierzana była do miejsca nr 7. Interwencja eurodeputowanej sprawiła, że ostatecznie znalazła się na ostatnim miejscu listy, zgodnie ze swoją prośbą.

Elżbieta Łukaciejwska była posłem na Sejm RP w latach 2001-2009 i europosłem w kadencji 2009-2014. Jest również reprezentantką Podkarpacia w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego, czyli 2014-2019.

13 kwietnia, w sobotę, w rzeszowskim hotelu Bristol odbędzie się konwencja regionalna Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy kandydaci zaprezentują swoją europejską wizję, spróbują przekonać wyborców do wspierania całej listy. Zapowiadana jest obecność Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

1_30

Przedstawiciele KE na Podkarpaciu zarejestrowali listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Foto: .Nowoczesna – podkarpackie (Facebook)

12-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)