REKLAMA
REKLAMA

Papierosy przemycone do Polski przy pomocy drona! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Patrol Straży Granicznej z Korczowej zatrzymał mężczyznę, który w okolicach granicy państwa pakował do samochodu nielegalne papierosy. Jak się okazało, akcyzę przemycono wcześniej z Ukrainy przy użyciu drona.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę (22/23 października) w okolicach Korczowej na Podkarpaciu.

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniący nocną służbę z wykorzystaniem kamer termowizyjnych zauważyły przelatującego przez granicę z Ukrainy do Polski drona. Następnie, bezzałogowiec wrócił z powrotem na teren Ukrainy.

W wyniku podjętych działań, w przygranicznym rejonie nad którym zaobserwowano bezzałogowy statek powietrzny, funkcjonariusze zatrzymali 44-letni obywatel Ukrainy, który pakował do samochodu papierosy. Mundurowi powiązali te dwa zdarzenia.

Wartość przemyconych papierosów oszacowano na kwotę 5 tys. złotych.

Straż Graniczna wobec zatrzymanego wszczęła postępowanie karno skarbowe. Na poczet kary zabezpieczono 2 tys. złotych. Dodatkowo, ob. Ukrainy został zobowiązany do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu przez kolejny rok.

Od początku tego roku to pierwszy przypadek przemytu towarów akcyzowych z wykorzystaniem drona.

Tylko na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu funkcjonariusze SG ujawnili ponad 8 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości przekraczającej 100 tys. złotych, a łącznie podczas kontroli i wewnątrz kraju zatrzymano ponad pół miliona paczek papierosów o wartości 7 mln zł.

mjr SG Elżbieta PIKOR
Rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu

źródło: materiały nadesłane

27-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)