REKLAMA
REKLAMA

Piękny gest! Martin Vozdecký przekazuje koszulkę i medal dla chorego Darka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas gry w Sanoku był uwielbiany. Za swoją grę, piękne gole i charakter. Teraz udowodnił również, że ma dobre serce. Przekazał wartościowe pamiątki na licytację, z której dochód zostanie przekazany choremu na raka kości kręgosłupa byłemu hokeiście Dariuszowi Niemcowi.

Trwa walka o powrót do zdrowia byłego hokeisty klubu z Sanoka Dariusza Niemca chorego na nowotwór. W ramach zbiórki zorganizowanej na platformie zrzutka.pl udało się zebrać ponad 10 tys. zł. To dużo, ale potrzeby są znacznie większe. Rodzina apeluje o pomoc. Udzielił jej również czeski hokeista Martin Vozdecký, doskonale znany kibicom STSu. W grodzie Grzegorza grał przez 6 lat (2009-2015) i w znaczący sposób przyczynił się do największych sukcesów w historii klubu.

„Kochani super gość – Martin Vozdecký przekazał dzisiaj swoją koszulkę meczową i medal Mistrzostw Polski w hokeju z 2012 roku. Koszulka oczywiście z autografem Martina. To wyjątkowa gratka dla miłośników hokeja! Zapraszamy do licytacji, bo naprawdę warto! Cała kwota zostanie przekazana na rehabilitację Darka Niemca z Sanoka, który zmaga się z ciężkim nowotworem. Martin Vozdecký to nie tylko świetny zawodnik, który grał w Sanoku – to facet o złotym sercu, który lubi pomagać! Dziękujemy Martin z całego serca za Twoje serce!” – czytamy w opisie aukcji na Allegro.pl.

LINK DO AUKCJI – KOSZULKA I MEDAL. KLIKNIJ

Aktualnie zaproponowana cena wynosi 760 zł. Do końca licytacji pozostało 9 dni. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, czarna koszulką, jaką Czech przekazał na aukcję jest praktycznie nowa. W tym zestawie, hokeiści z Sanoka rozegrali tylko jeden mecz przed własną publicznością.

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Darka. KLIKNIJ

– Choroba Darka zaczęła się od bólu ręki. Lekarz pierwszego kontaktu przepisywał tylko leki przeciwbólowe. Na prośbę syna o skierowanie na jakieś prześwietlenie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby – tak swoją relację rozpoczyna matka pana Dariusza, pani Halina.

Ból narastał. pan Dariusz pojechał prywatnie do specjalisty, który zajął się sprawą na poważnie i po rezonansie oraz tomografii okazało się, że na 5 kręgu szyjnym jest guz, który uszkodził już dwie trzecie kości, jest bardzo agresywny i potrzebna jest chemia.

– Oczekiwanie na miejsce znowu trwało. Syn cierpiał bardzo, ból wciąż narastał. Niestety nie doczekał się – został sparaliżowany ponieważ guz uciskał rdzeń i nerwy. Został odesłany do szpitala klinicznego na operację podczas której usunięto tylko część guza i odbarczono nerwy oraz rdzeń. Zrobiono rekonstrukcję ubytku kręgu. Niestety paraliż nie ustąpił, a po miesiącu przyszedł wynik z biopsji, że jest to najgorszy rak kości kręgosłupa – relacjonuje matka chorego mężczyzny.

Obecnie od 12 grudnia pan Dariusz leży na onkologii, bierze najmocniejszą chemię Platynową w dawkach uderzeniowych. Potrzeby są ogromne: podnośnik dla sparaliżowanych, do tego dwie płachty z ochroną na głowę, aby można go było wykąpać, przebrać czy poprawić pościel. Potrzebna jest również kamizelka, żeby można było go posadzić go na fotel/wózek oraz wszelkie środki czystości. Rehabilitacja dobrego masażysty z dojazdem do domu w Atenach to dodatkowy wydatek około 50 euro.

– Pomagam synowi wraz z rodziną, ale nasze środki są już na wyczerpaniu dlatego ta prośba do ludzi dobrej woli, kolegów, znajomych aby pomogli w tym ciężkim momencie naszego życia – prosi pani Halina Niemiec-Żuchowska – mama Darka.

– Z góry dziękuję za każdą złotówkę z całego serca! – dodaje!

źródło: Red., zrzutka.pl, allegro.pl

foto: Tomasz Sowa

23-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)