REKLAMA
REKLAMA

Piękny gest! Martin Vozdecký przekazuje koszulkę i medal dla chorego Darka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas gry w Sanoku był uwielbiany. Za swoją grę, piękne gole i charakter. Teraz udowodnił również, że ma dobre serce. Przekazał wartościowe pamiątki na licytację, z której dochód zostanie przekazany choremu na raka kości kręgosłupa byłemu hokeiście Dariuszowi Niemcowi.

Trwa walka o powrót do zdrowia byłego hokeisty klubu z Sanoka Dariusza Niemca chorego na nowotwór. W ramach zbiórki zorganizowanej na platformie zrzutka.pl udało się zebrać ponad 10 tys. zł. To dużo, ale potrzeby są znacznie większe. Rodzina apeluje o pomoc. Udzielił jej również czeski hokeista Martin Vozdecký, doskonale znany kibicom STSu. W grodzie Grzegorza grał przez 6 lat (2009-2015) i w znaczący sposób przyczynił się do największych sukcesów w historii klubu.

„Kochani super gość – Martin Vozdecký przekazał dzisiaj swoją koszulkę meczową i medal Mistrzostw Polski w hokeju z 2012 roku. Koszulka oczywiście z autografem Martina. To wyjątkowa gratka dla miłośników hokeja! Zapraszamy do licytacji, bo naprawdę warto! Cała kwota zostanie przekazana na rehabilitację Darka Niemca z Sanoka, który zmaga się z ciężkim nowotworem. Martin Vozdecký to nie tylko świetny zawodnik, który grał w Sanoku – to facet o złotym sercu, który lubi pomagać! Dziękujemy Martin z całego serca za Twoje serce!” – czytamy w opisie aukcji na Allegro.pl.

LINK DO AUKCJI – KOSZULKA I MEDAL. KLIKNIJ

Aktualnie zaproponowana cena wynosi 760 zł. Do końca licytacji pozostało 9 dni. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, czarna koszulką, jaką Czech przekazał na aukcję jest praktycznie nowa. W tym zestawie, hokeiści z Sanoka rozegrali tylko jeden mecz przed własną publicznością.

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Darka. KLIKNIJ

– Choroba Darka zaczęła się od bólu ręki. Lekarz pierwszego kontaktu przepisywał tylko leki przeciwbólowe. Na prośbę syna o skierowanie na jakieś prześwietlenie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby – tak swoją relację rozpoczyna matka pana Dariusza, pani Halina.

Ból narastał. pan Dariusz pojechał prywatnie do specjalisty, który zajął się sprawą na poważnie i po rezonansie oraz tomografii okazało się, że na 5 kręgu szyjnym jest guz, który uszkodził już dwie trzecie kości, jest bardzo agresywny i potrzebna jest chemia.

– Oczekiwanie na miejsce znowu trwało. Syn cierpiał bardzo, ból wciąż narastał. Niestety nie doczekał się – został sparaliżowany ponieważ guz uciskał rdzeń i nerwy. Został odesłany do szpitala klinicznego na operację podczas której usunięto tylko część guza i odbarczono nerwy oraz rdzeń. Zrobiono rekonstrukcję ubytku kręgu. Niestety paraliż nie ustąpił, a po miesiącu przyszedł wynik z biopsji, że jest to najgorszy rak kości kręgosłupa – relacjonuje matka chorego mężczyzny.

Obecnie od 12 grudnia pan Dariusz leży na onkologii, bierze najmocniejszą chemię Platynową w dawkach uderzeniowych. Potrzeby są ogromne: podnośnik dla sparaliżowanych, do tego dwie płachty z ochroną na głowę, aby można go było wykąpać, przebrać czy poprawić pościel. Potrzebna jest również kamizelka, żeby można było go posadzić go na fotel/wózek oraz wszelkie środki czystości. Rehabilitacja dobrego masażysty z dojazdem do domu w Atenach to dodatkowy wydatek około 50 euro.

– Pomagam synowi wraz z rodziną, ale nasze środki są już na wyczerpaniu dlatego ta prośba do ludzi dobrej woli, kolegów, znajomych aby pomogli w tym ciężkim momencie naszego życia – prosi pani Halina Niemiec-Żuchowska – mama Darka.

– Z góry dziękuję za każdą złotówkę z całego serca! – dodaje!

źródło: Red., zrzutka.pl, allegro.pl

foto: Tomasz Sowa

23-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)