REKLAMA
REKLAMA

Piękny jubileusz! Życzymy kolejnych cudownych 100 lat!

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanka Janina Szombara 24 czerwca obchodziła 100. urodziny. Burmistrz Tomasz Matuszewski w imieniu władz samorządowych miasta złożył Jubilatce najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności oraz wielu szczęśliwych lat przeżytych w gronie rodziny i przyjaciół.

Janina Szombara, z wykształcenia muzyk i pedagog, pozostaje w pamięci swoich uczniów jako wspaniały nauczyciel. Niegdysiejsi wychowankowie darzą panią Janinę wielką sympatią, wspominając lekcje i popisy pianistyczne, do których byli przez nią doskonale przygotowani. Pani Janina świetnie pamięta, jakie utwory i w czyim wykonaniu zapisały się złotymi nutami w dziejach sanockiej szkoły muzycznej, czego dała dowód podczas urodzinowego spotkania z burmistrzem.

Wybuch wojny był dla rodziny Janiny Szombary niezwykle dramatycznym momentem. Pani Janina opowiada o tym, ocierając łzy. Przyjazd do Sanoka i pierwsze powojenne lata wspomina jako trudne, ale pełne nadziei i wypełnione pracą. W Sanoku poznała męża, założyła rodzinę, mieszka tutaj do dziś. Pomimo wielu lat, jakie upłynęły od jej przejścia na emeryturę, utrzymuje kontakt ze swoimi uczniami.

Długie życie jest skarbnicą dla młodszych pokoleń. Wiedza, nabywana z każdym kolejnym dniem, to wartość nie do przecenienia. Pani sędziwy wiek jest wspólnym dziedzictwem kilku pokoleń sanoczan – to wyimek z okolicznościowego adresu, jaki burmistrz Tomasz Matuszewski przekazał Jubilatce w dniu Jej urodzin.

 

źródło: UM Sanok

25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)