REKLAMA
REKLAMA

PIKNIK WOLNOŚCI: Pielęgnujemy pamięć o ważnych wydarzeniach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W 30. rocznicę (4 czerwca) częściowo wolnych wyborów Demokraci Ziemi Sanockiej na sanockim Rynku zorganizowali Piknik Wolności. Spotkanie miało charakter otwarty. Rozmawiano o wydarzeniach sprzed 30 lat. – Pielęgnowanie pamięci o ważnych wydarzeniach to nasza misja – mówi Sławomir Miklicz.

– Jako Stowarzyszenie Demokraci Ziemi Sanockiej w swoich działaniach mamy m.in. wpisane w statut budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Realizujemy to także poprzez pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że dzisiaj mamy możliwość, w demokratyczny sposób decydować o tym, kto i gdzie nas reprezentuje – mówi Sławomir Miklicz, członek Stowarzyszenia DZS.

– Postanowiliśmy zaprosić sanockich architektów drogi do wolności i przypomnieć, o wydarzeniach z 4 czerwca 1989 roku. Pokazać, że Sanok też miał ludzi, którzy o tę wolność walczyli. Była to pewnego rodzaju żywa lekcja historii – dodaje miejski radny.

Wybory 4 czerwca 1989 roku, były w części demokratyczne. Jak jednak zaznacza nasz rozmówca, odegrały one rolę kluczową. 

– W naszej ocenie, i nie tylko, wybory te doprowadziły do tego, że w całej Europie ruszyła maszyna zmian demokratycznych. Ciesze, że w taki sposób mogliśmy przypomnieć o historii naszego miasta, o historii naszego kraju – kończy Sławomir Miklicz.

red.
foto: Demokraci Ziemi Sanockiej / fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

4 CZERWCA: 30. rocznica pierwszych wolnych wyborów (VIDEO, FOTO)

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)