Praca Auto Serwis
Janas Podłogi

PIŁKA NOŻNA: WIKI wciąż bez straty punktu. 6 zwycięstwo

SANOK / PODKARPACIE. Piłkarze KS WIKI Sanok odnieśli 6 zwycięstwo w debiutanckim sezonie w klasie B. Tym razem, były to jednak punkty wyszarpane w samej końcówce meczu. Podopieczni Marka Biegi wygrali na wyjeździe z Orłem Milcza 2:1. Bramki dla Sanoka zdobyli Marek Węgrzyn i Łukasz Lachiewicz. Karnego obronił bramkarz WIKI Patryk Szlachcic.

LKS Orzeł Milcza – KS WIKI Sanok 1:2 (0:0)

0:1 Marek Węgrzyn 54′
1:1 Miłosz Kuzianik 65′
1:2 Łukasz Lachiewicz 90’+

RELACJA Z KLUBU KS WIKI SANOK:

Wiatr zmieniający tor lotu piłki? Był. Stawiający wysoko poprzeczkę rywal? Zdecydowanie!

Boisko w Milczy trochę różni się od tego, na którym gramy w Sanoku, woli walki natomiast na pewno nie można odmówić drużynie Orła.

Od pierwszej minuty toczy się zażarta walka o każdą piłkę. Wraz z rywalami na przemian wymieniamy się okazjami strzeleckimi, lecz raz bramkarze, innym razem brak skuteczności zawodników sprawiają, że wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

Sytuacja ta mogła szybko ulec zmianie, gdy w pewnym momencie nasz bramkarz kompletnie nie dogaduje się z obrońcą i prezentujemy rywalom skrajnie niebezpieczną dla nas szansę. Emil Szałęga próbując ratować sytuację fauluje w polu karnym, a Orzeł już za chwile może być pierwszą drużyną, która prowadzi w meczu z WIKI. Dlaczego napisałem może? Jak mawiał najlepszy komentator w historii polskiej piłki: ,,pamiętajmy karny to nie bramka”. Tak też było tym razem. Patryk Szlachcic pokazuje się z najlepszej strony! 45 minuta ORZEŁ 0:0 WIKI.

W drugiej połowie udaje nam się jednak w końcu dopiec swego. Marek Węgrzyn. Bierze sprawę w swoje ręce (konkretniej prawą nogę) i potężnym strzałem z okolicy 30 metra umieszcza piłkę w siatce. Mamy prowadzenie. Radość nie trwa jednak długo gdyż drużyna gości w drugiej połowie podobnie jak i my ma trochę szczęścia i już po chwili i naprawdę ciekawej akcji Orzeł wyrównuje na 1:1.

Mimo zacięcia i sytuacji strzeleckich po obydwu stronach zdawać się mogło,że to będą jedyne bramki jakie zobaczymy tego dnia. Na całe szczęście nasz snajper Łukasz Lachiewicz nie mógł się pogodzić z takim obrotem sytuacji i w samej końcówce spotkania wykorzystał wyśmienite podanie Arkadiusz Kłodowskiego, pozwalając jemu zanotować asystę, samemu zaś podwyższając wynik na 1:2.

Tuż przed gwizdkiem bramkarz gospodarzy wyjmował piłkę z siatki po raz kolejny, jednak podniesiona chorągiewka bocznego sędziego zaprzepaściła marzenia młodego Kacpra Sokołowskiego o pierwszej bramce w seniorskiej piłce. Na tę, będzie musiał jeszcze zaczekać ale wszyscy mamy nadzieję, że niedługo.

Wywozimy 3 pkt z ciężkiego terenu po naprawdę wyrównanym meczu. Oznacza to jednocześnie, że pozostajemy na fotelu lidera i wciąż zachowujemy komplet punktów!

Orzeł dzięki za mecz!

6 października o godzinie 15:00 WIKI Sanok zagra u siebie z Pogórzem Srogów Górny.

źródło: Red., KS WIKI Sanok