REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski podwójnym mistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek SKŁ Górnik Sanok Piotr Michalski został podwójnym mistrzem Polski w łyżwiarstwie szybkim podczas zawodów, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Sanoczanin potwierdził wielką klasę, a już niedługo przed nim jeszcze trudniejsze wyzwanie. W tym samym obiekcie odbędą się zawody Pucharu Świata.

Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok) zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim.

W piątek sanoczanin wygrał różnicą pięciu setnych sekundy dystans 500 m, a w sobotę triumfował na dwukrotnie dłuższym dystansie zwyciężając różnicą zaledwie jednej setnej sekundy. Dwa złote medale wywalczone w tegorocznej imprezie w Arenie Lodowej to ogromny sukces naszego zawodnika.

Paradoksalnie w sobotę było dużo trudniej, niż w piątek. To była walka na setne sekundy, takie prawdziwe łyżwiarstwo szybkie, gdzie liczy się każdy ruch nogi. Ten start był dużym wyzwaniem, bo wczoraj jeździliśmy wieczorem, dziś trzeba było rano wstać. Po finiszu dość długo nie pojawiał się wynik, więc pomyślałem sobie, że będę miał srebro, bo ten bieg nie był rewelacyjny, ale jednak okazało się, że pokonałem Artura o jedną setną. To już chyba tradycja, bo rok temu walczyliśmy z Sebastianem Kłosińskim na tysięczne części sekundy – mówił dla Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Piotr Michalski.

500 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 35,35
2. Artur Waś (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole) 35,40
3. Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk) 35,62

1000 m
1. Piotr Michalski (Górnik Sanok) 1.11,48
2. Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk) 1.11.49
3. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk) 1.11,81

W dniach 22-24 listopada w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Klub SKŁ Górnik Sanok składa podziękowania dla sponsorów i patrona medialnego: PGNiG, Firma HERB , Urząd Miasta Sanok, Gmina Sanok,Mosir Sanok SANSPORT, Siłownia MASTER, MARKOS, TRANSPRZĘT.

Patron medialny:

źródło: Red., SKŁ Górnik, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

 

31-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)