REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: ABW zatrzymała funkcjonariuszy CBŚP i CBA!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek ABW zatrzymała wysokiego rangą funkcjonariusza podkarpackiego zarządu CBŚP, dwóch byłych policjantów z CBŚP i jednego byłego funkcjonariusza CBA. Ma to związek z tak zwaną aferą podkarpacką.

Na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej doszło do zatrzymania czterech osób. Obecny funkcjonariusz CBŚP oraz byli funkcjonariusze CBŚP i CBA zostali ujęci w Rzeszowie. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty. Gdy zostaną przeprowadzone czynności procesowe, prokurator podejmie decyzję co do konieczności zastosowania środków zapobiegawczych.

da0ea2fb62714dccdd7d35c69748bf88_XL

 

 

Afera korupcyjna w CBŚP w Rzeszowie trwa od 2016 roku, kiedy to agenci ABW zatrzymali ówczesnego szefa CBŚP w Rzeszowie – Krzysztofa B. i naczelnika jednego z rzeszowskich wydziałów CBŚP – Daniela Ś. Mieli oni przyjmować łapówki w zamian za ochronę interesów Jewgienija R. oraz Aleksieja R. – właścicieli agencji towarzyskich.

Jak informował portal onet.pl, bokser Dawid Kostecki w swoich zeznaniach sugerował, że spotkania z prostytutkami pracującymi dla braci R. mogły być nagrywane. Miał to być pomysł Daniela Ś.

Z otoczenia dochodziły do mnie słuchy, że Ś. ma praktycznie na wszystko haki i nie chodzi wyłącznie o przestępców, ale również o osoby wywodzące się z kręgów polityki, biznesu, władzy lokalnej. Nie mam wiedzy, o jakie konkretnie osoby może chodzić – mówił w zeznaniach Kostecki.

Źródło: RMF FM, onet.pl

Foto: abw.gov.pl

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)