REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: ABW zatrzymała funkcjonariuszy CBŚP i CBA!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek ABW zatrzymała wysokiego rangą funkcjonariusza podkarpackiego zarządu CBŚP, dwóch byłych policjantów z CBŚP i jednego byłego funkcjonariusza CBA. Ma to związek z tak zwaną aferą podkarpacką.

Na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej doszło do zatrzymania czterech osób. Obecny funkcjonariusz CBŚP oraz byli funkcjonariusze CBŚP i CBA zostali ujęci w Rzeszowie. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty. Gdy zostaną przeprowadzone czynności procesowe, prokurator podejmie decyzję co do konieczności zastosowania środków zapobiegawczych.

da0ea2fb62714dccdd7d35c69748bf88_XL

 

 

Afera korupcyjna w CBŚP w Rzeszowie trwa od 2016 roku, kiedy to agenci ABW zatrzymali ówczesnego szefa CBŚP w Rzeszowie – Krzysztofa B. i naczelnika jednego z rzeszowskich wydziałów CBŚP – Daniela Ś. Mieli oni przyjmować łapówki w zamian za ochronę interesów Jewgienija R. oraz Aleksieja R. – właścicieli agencji towarzyskich.

Jak informował portal onet.pl, bokser Dawid Kostecki w swoich zeznaniach sugerował, że spotkania z prostytutkami pracującymi dla braci R. mogły być nagrywane. Miał to być pomysł Daniela Ś.

Z otoczenia dochodziły do mnie słuchy, że Ś. ma praktycznie na wszystko haki i nie chodzi wyłącznie o przestępców, ale również o osoby wywodzące się z kręgów polityki, biznesu, władzy lokalnej. Nie mam wiedzy, o jakie konkretnie osoby może chodzić – mówił w zeznaniach Kostecki.

Źródło: RMF FM, onet.pl

Foto: abw.gov.pl

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)