REKLAMA
CUK
REKLAMA

POLECAMY: „Wołyń zdradzony…”. Spotkanie z Piotrem Zychowiczem

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza 13 listopada o godz. 18:00 na spotkanie z Piotrem Zychowiczem, autorem książek historycznych, budzących ogromne kontrowersje. Podczas spotkania będzie mowa o najnowszej książce „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA”, która w ostatnim czasie wywołała burzliwe dyskusje w mediach.

Piotr Zychowicz publicysta historyczny. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu, autor takich książek jak „Pakt Ribbentrop-Beck”, „Obłęd ‘44” czy „Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie”. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, tygodnika „Uważam Rze” oraz „Uważam Rze Historia”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Autorzy bestsellerów w Bibliotece i Księgarni Autorska”.

materiały nadesłane

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (7)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Zdradzili nas Anglicy i Amerykanie przede wszystkim w Jałcie oddając nas Stalinowi i jego rzeźnikom z NKWD w których rządziła od lat pewna mniejszość 2019-11-07 14:44:27
0 0
tego typu publikacje i promowanie tego typu nie pełnej wiedzy jest niezgodne z Polska Racją Stanu. Do dnia dzisiejszego Anglicy ukrywają prawdę o morderstwie na Sikorskim pewnie w którym mieli udział razem z Rosjanami
Konferencja w Jałcie 2019-11-07 14:47:38
0 0
Rozpoczęta 4 lutego 1945 r. w Jałcie konferencja Wielkiej Trójki, w której wzięli udział Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill, do dziś pozostaje symbolem zdrady zachodnich sojuszników wobec Polski i ich zgody na podporządkowanie Europy Wschodniej totalitarnemu imperium sowieckiemu. Obok Stalina, Roosevelta i Churchilla w rozmowach uczestniczyli również ministrowie spraw zagranicznych, szefowie sztabów oraz liczni doradcy i eksperci reprezentujący trzy największe państwa koalicji antyhitlerowskiej.
Rozbiór Polski najpierw dokonał pakt za sprawa paktu Ribbentrop Mołotow 2019-11-07 15:44:18
0 0
konsekwencją tego paktu i wojny był PAKT podziału Europy i zdrady Polski przez Stalina, Roosevelta i Churchilla . Wcale się nie zdziwi że już niebawem możemy być ponownie zdradzeni przez naszych sojuszników tak jak się to już dokonało nie jeden raz
zanim wstaniesz z kolon pisowcu póknij się w ten pusty łep 2019-11-07 18:37:44
0 0
Autor stawia bagatelne pytanie, dlaczego największa podziemna armia w Europie, słynna AK, która miała wywołać powstanie przeciwko Niemcom olała POLAKÓW na Wołyniu i nie rozpędziła banderowskiej czerni uzbrojonej w widły, cepy i siekiery. Odpowiedź wszyscy dobrze znają, ponieważ nie było to w interesie Polski.
Zanim wstaniesz popaprańcu2019-11-08 13:22:49
0 0
Puknij się w łeb popaprańcu AK ścigane było przez NKWD ustalenie granic w Jałcie Oddawało Wołyń po jurysdykcję Stalina a ten czekał aż Ukraińcy wymordują Polaków oni potem rozprawią się z pozostałością AK.Po wkroczeniu za frontem zaczęło się polowanie na AK i inne ugrupowania partyzanckie na trenach zachodniej Polaki A UPA gulała" jak chciała na wschodzie i południowym wschodzie do 1947 r.To Akowcy mieli uciekać na tereny ZSRR i bronić Wołynia i nie tylko. W sumie już nie było co bronić i kim bronić przed masakrą i po masakrze.
Popaprańcu2019-11-08 13:28:35
0 0
Zanim wstaniesz popaprańcu wypłucz sobie czerwona maź z mordy i d...py Tego gościa powinni pognać z Sanoka na wschód lub zachód.
Pancernik patiomkin2019-11-08 14:23:43
0 0
AK nie mogła nic zrobić ale jak już zrobiła to byla scigana przez wszystkich. Chwala ak, ktora chciala dobrze ale nic z tego nie wyszło;)