REKLAMA
REKLAMA

POLSKA: Paweł Adamowicz nie żyje. Sanok rozpali światełko pamięci

POLSKA / PODKARPACIE. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który podczas finału WOŚP został ugodzony nożem, zmarł w szpitalu w poniedziałek 14 stycznia.

27-letni napastnik zaatakował prezydenta Gdańska podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdańsku. Mężczyzna wbiegł na scenę i kilkakrotnie dźgnął samorządowca nożem.

Paweł Adamowicz trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przeszedł skomplikowaną, pięciogodzinną operację. Niestety, mimo wysiłków lekarzy prezydenta Gdańska nie udało się uratować.

To tragiczne zdarzenie przyćmiewa radość uczestników 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wczorajszego wieczoru w całym kraju kwestowali na najmniejszych pacjentów, którzy potrzebują pomocy.

Sanok także pamięta

W Sanoku na Rynku ludzie dobrej woli spotkają się w poniedziałek 14 stycznia o 20.00, aby rozpalić światełko dla Pawła Adamowicza, zmarłego prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019.

 

foto: Paweł Adamowicz oficjalny profil na Facebooku

14-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: