REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Sztab WOŚP z rekordem! Sanok zebrał łącznie ponad 70 tys. zł (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas 27. finału WOŚP, który odbył się w niedzielę 13 stycznia, dwa działające w Sanoku sztaby zebrały 70 tys. złotych! Tak wynika ze zgłoszonych na ten moment kwot do centrali orkiestry. Bieszczadzki sztab w samych puszkach zebrał 58 tys. zł, a wynik ten powiększą jeszcze kwoty uzyskane z internetowych aukcji. Z kolei sztab zgłoszony przy sanockim hufcu uzbierał 12 tys. zł.

Tomasz Sokołowski

Bieszczadzki Sztab WOŚP, w obecnym składzie, działa od 3 lat. W pierwszym roku udało mu się zebrać 33 tys. zł. Przed rokiem w puszkach znalazło się już ponad 52 tys. zł. Teraz wiadomo, że znów padnie rekord. Wolontariusze z puszek wysypali 57 890 zł, a ogólną i oficjalną kwotę zasilą jeszcze internetowe aukcje (jest na nich już 3 tys. zł). Śmiało można więc ogłosić, że bieszczadzki sztab zebrał ponad 60 tys. złotych! Oprócz organizacji samej zbiórki, członkowie tego sztabu z Martyną Sokołowską na czele, zajęli się również przygotowaniem atrakcji dla mieszkańców miasta. Momentem kulminacyjnym było tradycyjnie światełko do nieba. Transmisję można było oglądać na naszym portalu: SANOK: Światełko do nieba podczas finału WOŚP! Na scenie Proletaryat! (FILM, ZDJĘCIA). Jak udało nam się dowiedzieć, bilans finałowych wydatków zamknął się w kwocie 17 tys. zł. Jak przekonują sztabowcy, duże wsparcie okazał Urząd Miasta Sanoka oraz Gmina Sanok.

Sztabem, który również rekrutował wolontariuszy i zbierał pieniądze dla orkiestry był ten zgłoszony przy Hufcu Ziemi Sanockiej. Konto sztabu na stronie internetowej fundacji WOŚP wyświetla kwotę 12 tys. zł, zebranych podczas finału (stan na 14.01.2019).

Razem daje to ponad 70 tys. zł, którymi sanoczanie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2019 roku.

Niestety świętowanie po odpaleniu światełka do nieba nie trwało długo. Tuż po godzinie 20 na scenie w Gdańsku, 27-letni nożownik zaatakował prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. Gospodarz Gdańska przeszedł w nocy poważną, 5-godzinną operację. Jego stan określany jest jako bardzo ciężki. Policja zatrzymała napastnika. W najbliższym czasie ma on zostać przesłuchany.

To właśnie wolontariusze byli największymi bohaterami finału WOŚP. Na ulice Sanoka wyszło ich około 300!

ZOBACZ NASZE PUBLIKACJE Z FINAŁU:

Zumba i Spartanie. Sanok rozpoczyna granie z WOŚP! (ZDJĘCIA)

Lodowata woda i zabawne przebrania. Morsowanie na finał WOŚP! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Świetna zabawa i wspólny bieg dla WOŚP! (FILM, ZDJĘCIA)

Hokeiści też wspierają WOŚP. Sanoccy oldboje lepsi od kolegów z Podhala (ZDJĘCIA)

SANOK: Światełko do nieba podczas finału WOŚP! Na scenie Proletaryat! (FILM, ZDJĘCIA)

Patronem medialnym 27 Finału WOŚP w Sanoku były portale: Esanok.pl i Bieszczady24.pl

źródło: Red., Bieszczadzki Sztab WOŚP, fundacja WOŚP

14-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)