REKLAMA
REKLAMA

Pomysł na prezent – gdzie szukać inspiracji do zakupu prezentu?

Każda okazja jest dobra, by obdarować kogoś bliskiego prezentem. Ważne jednak, aby był on przemyślany i trafiony. Według badań SW Research Polacy najchętniej obdarowują swoich bliskich z okazji urodzin, imienin oraz Świąt Bożego Narodzenia, jednak stosunkowo rzadko wręczają prezenty spontaniczne, czyli bez okazji. Średnia cena, jaką wydajemy na prezent, nie przekracza 100 złotych, a osoby, którym najczęściej kupujemy prezenty to partnerzy, rodzice, rodzeństwo oraz dzieci i przyjaciele. Wybór podarunku często może okazać się nie lada wyzwaniem. Gdzie szukać inspiracji? Podpowiadamy w poniższym artykule

Jak znaleźć prezent idealny?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie ma prezentów uniwersalnych i coś, co sprawdzi się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie przypadnie do gustu komuś innemu. Inne kryteria wyboru należy obrać, szukając prezentu dla kobiety, a inne dla kolegi z pracy, jeszcze inny podarunek będzie odpowiedni na okrągłą rocznicę ślubu lub 18 urodziny. Jeśli szukasz prezentu dla swojego partnera lub męża, odsyłamy do artykułu: „Nie masz pomysłu na prezent dla męża? Zobacz nasze propozycje”.

 
Prezent na serio, czy z dystansem?

Tutaj również nie ma reguły. Zabawne prezenty świetnie sprawdzą się w przypadku 18, 25 czy 30 urodzin znajomych, przyjaciół oraz rodzeństwa. Kieliszek do wina „na trudny dzień”, pendrive z inskrypcją „sekretny plan panowania nad światem” albo plakat filmowy ze zdjęciem jubilata to tylko niektóre zabawne pomysły na prezent na mygiftdna.pl. Na bardziej uroczyste okazje – takie jak np. rocznica ślubu rodziców czy 60 urodziny ojca, znaleźć tam można eleganckie upominki, jak choćby personalizowany zestaw do wina z karafką czy zestaw z monogramem, w którego skład wchodzi skórzany portfel, długopis i brelok. Na urodziny siostry lub przyjaciółki idealnie sprawdzi się posrebrzana szkatułka na biżuterię z inicjałami, a dla brata lub przyjaciela personalizowana mapa świata, na które może zaznaczyć zarówno miejsca, w których już był, jak i te, które dopiero planuje odwiedzić. Na stronie sklepu znaleźć można mnóstwo ciekawych pomysłów, pogrupowanych według okazji, płci oraz wieku osoby, którą chce się obdarować. Znaleźć tam można również ciekawe personalizowane prezenty dla pasjonatów motocykli, wielbicieli zwierząt, zapalonych wędkarzy, a nawet specjalną kategorię „prezent dla szefa”.

 
Prezent, który może spełnić marzenie

Okrągła rocznica ślubu idealny pretekst, by uszczęśliwić jubilatów, spełniając jedno z ich największych marzeń. Może od dawna myślą o wyciecze do Paryża lub przydałby im się wspólny weekend w SPA? O ile dla jednej osoby taki prezent może być zbyt dużym wydatkiem, to dla wszystkich zaproszonych na uroczystość gości już nie – podarunek może być przecież składkowy. Jest to coraz popularniejsza forma obdarowywania jubilatów, dzięki której można kupić jeden, droższy prezent, zamiast kilku tańszych. Do takiego podarku zawsze można dołączyć prezent pamiątkowy – np. graficzny obraz na płótnie powstały na podstawie zdjęcia lub zabawną grafikę w formie okładki znanej gazety, na której znajdzie się podobizna jubilatów.

Życzymy udanych zakupów i wielu powodów do obdarowywania najbliższych.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

28-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: