REKLAMA
REKLAMA

Pomysłowi przemytnicy? Betonowe łabędzie wypełnione kontrabandą (ZDJĘCIA)

GRANICA: Funkcjonariusze KAS z województwa podkarpackiego ujawniali dotychczas przemyt papierosów przewożonych na wiele różnych sposobów. Tym razem zostały one ukryte wewnątrz betonowych łabędzi, przewożonych busem razem z dziewięcioma podróżującymi w nim osobami.

W miniony weekend na przejście graniczne w Korczowej wjechał bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało 9 osób. Skuteczna analiza ryzyka dokonana przez funkcjonariusza KAS z Oddziału Celnego w Korczowej, jak również zastosowanie specjalistycznego sprzętu do kontroli, poskutkowały ujawnieniem 8 400 sztuk papierosów, które ukryte były we wnętrzu betonowych łabędzi.

Kierowca busa, 25 letni obywatel Rumunii wyjaśnił, iż łabędzie otrzymał od znajomego, a docelowo miały one trafić do Belgii. Szczegółowe informacje dotyczące odbiorcy przesyłki, miały być mu przekazane podczas dalszej podróży. W związku z toczącym się postępowaniem zajęto ujawnione papierosy, jak również kwotę 10.000 PLN na poczet kary grzywny.

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)