REKLAMA
REKLAMA

Pomysłowi przemytnicy? Betonowe łabędzie wypełnione kontrabandą (ZDJĘCIA)

GRANICA: Funkcjonariusze KAS z województwa podkarpackiego ujawniali dotychczas przemyt papierosów przewożonych na wiele różnych sposobów. Tym razem zostały one ukryte wewnątrz betonowych łabędzi, przewożonych busem razem z dziewięcioma podróżującymi w nim osobami.

W miniony weekend na przejście graniczne w Korczowej wjechał bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało 9 osób. Skuteczna analiza ryzyka dokonana przez funkcjonariusza KAS z Oddziału Celnego w Korczowej, jak również zastosowanie specjalistycznego sprzętu do kontroli, poskutkowały ujawnieniem 8 400 sztuk papierosów, które ukryte były we wnętrzu betonowych łabędzi.

Kierowca busa, 25 letni obywatel Rumunii wyjaśnił, iż łabędzie otrzymał od znajomego, a docelowo miały one trafić do Belgii. Szczegółowe informacje dotyczące odbiorcy przesyłki, miały być mu przekazane podczas dalszej podróży. W związku z toczącym się postępowaniem zajęto ujawnione papierosy, jak również kwotę 10.000 PLN na poczet kary grzywny.

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)