REKLAMA
REKLAMA

Ponad 300 kg śmieci! Posprzątali szlak na Orli Kamień (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Ponad 300 kg śmieci udało się uzbierać grupie „Pozytywnie Zabiegani Sanok”, podczas sobotniej akcji mającej na celu posprzątanie szlaku turystycznego na Orli Kamień w Sanoku. Jak podkreślają organizatorzy, szlak ten został wybrany nieprzypadkowo. Jest on bowiem częstym miejscem treningu grupy, a także miejscem rekreacji i wypoczynku wielu sanoczan i turystów odwiedzających nasze miasto.


Ponad dwudziestoosobowa grupa, razem z dziećmi dzielnie stawiła się w sobotni, jeszcze chłodny poranek na parkingu obok skansenu. Podzielona na dwie drużyny udała się w teren. Jedna grupa szła szlakiem od strony ulicy Gajowej, a druga od Studni Królewskiej.

Najwięcej śmieci zalegało tradycyjnie w miejscach wypoczynku zlokalizowanych na szlaku. Wypełnione śmieciami worki trafiły do leśniczówki w Lisznej, której to leśniczy zajmuje się utrzymaniem szlaku. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są niezwykle cenne. Warto dbać bowiem o otaczające nas środowisko oraz dawać przykład najmłodszym. Jednak przede wszystkim warto nie śmiecić.

Kolejna akcja, w której będą uczestniczyć przedstawiciele grupy „Pozytywnie Zabiegani Sanok” już za tydzień. Wówczas sprzątane będą brzegi Sanu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękujemy leśniczemu Leśnictwa Liszna, Markowi Wilkowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz Instytutowi Medycznemu PWSZ w Sanoku za zapewnienie gumowych rękawiczek, które okazały się niezwykle pomocne w sprzątaniu szlaku – podsumowują organizatorzy.

materiały nadesłane

01-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)