Ponad 300 kg śmieci! Posprzątali szlak na Orli Kamień (FOTO)
SANOK / PODKARPACIE. Ponad 300 kg śmieci udało się uzbierać grupie „Pozytywnie Zabiegani Sanok”, podczas sobotniej akcji mającej na celu posprzątanie szlaku turystycznego na Orli Kamień w Sanoku. Jak podkreślają organizatorzy, szlak ten został wybrany nieprzypadkowo. Jest on bowiem częstym miejscem treningu grupy, a także miejscem rekreacji i wypoczynku wielu sanoczan i turystów odwiedzających nasze miasto.
Ponad dwudziestoosobowa grupa, razem z dziećmi dzielnie stawiła się w sobotni, jeszcze chłodny poranek na parkingu obok skansenu. Podzielona na dwie drużyny udała się w teren. Jedna grupa szła szlakiem od strony ulicy Gajowej, a druga od Studni Królewskiej.
Najwięcej śmieci zalegało tradycyjnie w miejscach wypoczynku zlokalizowanych na szlaku. Wypełnione śmieciami worki trafiły do leśniczówki w Lisznej, której to leśniczy zajmuje się utrzymaniem szlaku. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są niezwykle cenne. Warto dbać bowiem o otaczające nas środowisko oraz dawać przykład najmłodszym. Jednak przede wszystkim warto nie śmiecić.
Kolejna akcja, w której będą uczestniczyć przedstawiciele grupy „Pozytywnie Zabiegani Sanok” już za tydzień. Wówczas sprzątane będą brzegi Sanu.
– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękujemy leśniczemu Leśnictwa Liszna, Markowi Wilkowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz Instytutowi Medycznemu PWSZ w Sanoku za zapewnienie gumowych rękawiczek, które okazały się niezwykle pomocne w sprzątaniu szlaku – podsumowują organizatorzy.
materiały nadesłane
01-04-2019
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Tagi: 300 kg śmieci, akcja społeczna, fotorelacja, Podkarpacie, posprzątali szlak na Orli Kamień, pozytywnie zabiegani sanok, Sanok, sanok tv, Telewizja Sanok, tv sanok, wielkie sprzątanie
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.